Ketoza dieta — poznaj 3 najważniejsze jej zasady

Reklama                                                              

Współcześnie odchudzanie oraz diety odgrywają istotną rolę w prowadzonym stylu życiu. Zbyt duża ilość toksyn, jakie dostają się do organizmu, sprawia, że cierpimy na liczne dolegliwości, a nawet przybierany na wadze. Nic więc dziwnego, że ketoza dieta zyskuje coraz większą popularność. Na czym dokładnie polega oraz jak powinna przebiegać, dowiesz się z tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

  1. Ketoza dieta — na czym polega?
  2. Ketoza odchudzanie — jak rozpoznać objawy?
  3. Ketoza dieta — jak zacząć?

Ketoza odchudzanie to jedna z metod redukcji masy ciała. Przynosi ona szybkie i długotrwałe rezultaty, jednak w czasie jej trwania należy przestrzegać kilku zasad. Warto również pamiętać, że ketoza powoduje nie tylko utratę wagi, ale może także doprowadzić do cofnięcia cukrzycy typu 2, zwiększenia koncentracji oraz poprawy kondycji i wytrzymałości fizycznej.

Ketoza dieta — na czym polega?

Ketoza dieta opiera się na dostarczaniu organizmowi energii z alternatywnych źródeł, a więc przy niskim poziomie cukru we krwi. Ketony produkowane są w naszym organizmie wtedy, gdy spożywamy niewielką ilość węglowodanów oraz umiarkowane ilości białka. W tym wypadku ketoza odchudzanie polega więc na wprowadzenie organizmu w stan pobierania energii ze spalania tłuszczu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że nie tylko prowadzi ona do utarty zbędnych kilogramów, ale również powoduje zmniejszenie uczucie głodu oraz stały dopływ energii, co jest tak istotne w momencie stosowania każdej diety.

Ketoza odchudzanie — jak rozpoznać objawy?

Skąd wiemy, że stosowana ketoza dieta przynosi oczekiwane rezultaty? Możemy poznać to po licznych objawach wysyłanych przez nasz organizm. Podstawowym czynnikiem świadczącym o tym, że ketoza odchudzanie przynosi efekty, jest utrata wagi. Poziom ketozy możemy także sprawdzić przy użyciu specjalnych testów. Do najczęstszych objawów fizjologicznych możemy zaliczyć suchość w ustach oraz zwiększone oddawanie moczu. Ketoza dieta wymaga przyjmowania znacznej ilości płynów i elektrolitów, o czym warto pamiętać, aby przynosiła ona najlepsze rezultaty.

Ketoza dieta — jak zacząć?

Początki stosowania każdej diety bywają trudne. Jeżeli chcesz zdecydować się na tę metodę, warto już wcześniej ograniczyć przyjmowanie węglowodanów. Ketoza dieta opiera się bowiem na spożywaniu ich w ilości zaledwie 20 gramów dziennie. Jeżeli zaś chodzi o białka, zaleca się przyjmowanie od 1 do 1,5 grama na każdy kilogram masy ciała. Przyjmowanie większej ilości płynów to kolejny punkt, który warto wziąć pod uwagę, wybierając ketoza odchudzanie.