Katastrofa w ruchu lądowym w Świniarsku- informacje małopolskiej policji (zdjęcia)

Dzisiaj około godziny 10:20, na drodze powiatowej w Świniarsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Na pas ruchu, którym jechał  autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania. Doszło do czołowego zderzenia tych pojazdów, w  wyniku czego 29 osób zostało poszkodowanych (w tym 15 nastolatków).  W tył autobusu wjechała samochód marki Seat, którym podróżowały 2 osoby ( nie odniosły obrażeń).

Reklama                                                              

Ogłoszenie:                                                              

Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie. Niestety jedna osoba zmarła – to 80-letni mężczyzna. 8 osób jest nadal w stanie ciężkim.
W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie  (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza  straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników).  W działaniach uczestniczyli także policjanci (ponad 50-ciu),  którzy oprócz czynności na miejscu zdarzenia zorganizowali objazdy oraz przeprowadzili  wraz z prokuratorem i biegłym sądowym oględziny pojazdów i miejsca wypadku.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości. Śledztwo, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tej katastrofy prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Źródło KWP w Krakowie