Katastrofa pod Giewontem – Druga doba działań małopolskich policjantów w Zakopanem (zdjęcia)

Reklama                                                              

Do późnych godzin nocnych, policjanci zaangażowani byli w identyfikację osób rannych, przewiezionych do poszczególnych szpitali naszego województwa. W wielu przypadkach osoby poszkodowane nie miały przy sobie dokumentów, a ich stan zdrowia uniemożliwiał kontakt słowny.

Policjanci  pod nadzorem prokuratora rejonowego w Zakopanem brali udział także w identyfikacji zwłok osób, które zginęły wczoraj w masywie Giewontu.

Funkcjonariusze ustalają również  miejsce pobytu kilku turystów, którzy mają przebywać w Zakopanem, a bliscy nie mogą nawiązać z nimi kontaktu, nie ma ich także na listach osób rannych.   Sygnały takie, od zaniepokojonych rodzin turystów wpłynęły na uruchomioną od wczorajszego popołudnia w Starostwie Powiatowym w Zakopanem infolinię.

Ogłoszenie:                                                              

Dzisiaj funkcjonariusze z KPP Zakopane oraz OPP w Krakowie będą prowadzili  czynności poszukiwawcze w masywie Giewontu, w rejonie gdzie nastąpiły wyładowania atmosferyczne. Policjanci szukają przede wszystkim przedmiotów  należących do poszkodowanych turystów.

Źródło KWP w Krakowie