Kampania społeczna „Jasne jak słońce”

Reklama                                                              

 

Ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna „Jasne jak słońce”. O skutkach nadmiernego narażenia na promieniowanie UV i negatywnych aspektach korzystania z solariów będzie mówić aż dziewięciu zaangażowanych ambasadorów. Wśród nich są wpływowi youtuberzy, twórcy związani z innowacyjną aplikacją Tik Tok i blogerzy.

Nadmierne eksponowanie skóry na promienie UV może doprowadzić nawet do wystąpienia tak poważnych chorób, jak nowotwór skóry. Wciąż istnieje konieczność informowania o tym ogółu społeczeństwa. Nie każdy zdaje sobie również sprawę z tego, jakie są negatywne skutki korzystania z solariów. Stąd potrzeba kampanii edukacyjno-informacyjnej, która jest organizowana pod hasłem „Jasne jak słońce”. Już samo hasło zwraca uwagę na to, by nie zapominać o z pozoru oczywistych kwestiach, jak ochrona przed nadmiernym eksponowaniem skóry na promieniowanie UV.

Ogłoszenie:                                                              

Adresatem kampanii jest ogół społeczeństwa, a w szczególności dzieci, młodzież, rodzice i właściciele solariów. Więcej informacji  o kampanii na stronach internetowych:

jasnejakslonce.pzh.gov.pl/artykuly/9-start-kampanii-jasne-jak-slonce

www.facebook.com/UVJasnejakslonce

www.instagram.com/uvjasnejakslonce/

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu