Kamil pierwszy, Dawid trzeci – wielki dzień Polaków na Wielkiej Krokwi

Reklama                                                              

Niedziela pod Wielką Krokwią okazała się niezwykle szczęśliwa dla tłumów polskich kibiców. Kamil Stoch wygrywa we wspaniałym stylu, oddając skoki na odległość 137,5 oraz 140 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Austriak Stefan Kraft, natomiast lider po pierwszej serii konkursu Dawid Kubacki stanął na najniższym stopniu podium. Była to druga w sezonie oraz 35 w karierze wygrana trzykrotnego mistrza olimpijskiego w zawodach Pucharu Świata. Dawid Kubacki zanotował natomiast dziewiąte podium z rzędu. 

Początek zawodów był dosyć nudny, ponieważ mocny wiatr z tyłu skoczni i niska belka nie pozwalała na wielkie odległości. Aleksander Zniszczoł skoczył 121,5 metra, natomiast Maciej Kot wylądował na 116 metrze i było wiadomo, że nie zobaczymy ich w drugiej części zmagań. Dalekie skoki rozpoczęły się od Piotra Żyły, który wylądował na 134 metrze i objął prowadzenie. Ostatecznie dało mu to siódme miejsce na półmetku. Wielką formę pokazał Stephan Leyhe, skacząc pięć metrów dalej. Niemiec prowadził aż do skoku…Dawida Kubackiego. Nasz zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech skoczni nie dał rywalom szans. Osiągnął 140 metrów i z notą 148,2 punktu okazał się najlepszy po pierwszym skoku. Trzecie miejsce, ze stratą zaledwie 0,6 punktu do Leyhe  zajmuje Kamil Stoch. Skoczek z Zębu w pięknym stylu poszybował na odległość 137,5 metra. Czołową szóstkę uzupełniają Austriak Stefan Kraft, Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz Norweg Daniel Andre Tande.

Wspaniały atak na pierwsze miejsce. Kamil Stoch wygrywa

Druga część rywalizacji to przede wszystkim wspaniały lot na 140 metr Kamila Stocha, który dał trzykrotnemu złotemu medaliście olimpijskiemu drugie zwycięstwo w sezonie oraz 35 w karierze. Polak wyprzedził świetnie prezentującego się w niedzielę Stefana Krafta, który uzyskał 138 metrów. Niestety na trzecią pozycję spadł Dawid Kubacki, jednak odległość 133 metrów pozwoliła zawodnikowi z Szaflar utrzymać znakomitą passę dziewięciu konkursów z rzędu, w których stał na podium. Dobrze zaprezentował się także Piotr Żyła, który ukończył zmagania na ósmej pozycji. Czołową szóstkę uzupełnili Niemcy Stephan Leyhe, Karl Geiger oraz Norweg Marius Lindvik.

Reklama                                                              

Dawid Kubacki goni w Pucharze Świata

Dawid Kubacki utrzymał czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego strata do Niemca Karla Geigera to już jednak tylko 107 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Stefan Kraft, natomiast tuż za nim zaledwie z 7 oczkami przewagi nad Kubackim znajduje się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Kamil Sotch umocnił się na szóstej pozycji, natomiast trzynasty jest Piotr Żyła. W pucharze Narodów Polacy utrzymali czwartą pozycję, zmniejszając jednak straty do wszystkich wyprzedzających reprezentacji.

Źródło: www.mjakmalopolska.pl / fot. Anna Karczewska – PZN