Julia Majerczyk z Goszczyńskiego zwyciężczynią I Konkursu Piosenki Niemieckiej

Reklama                                                              

 

Aula I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego wypełniona po brzegi. Otwarcia I Konkursu Piosenki Niemieckiej zorganizowanego przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale dokonuje prezes PNFP Ewa Papierz-Łapsa. Wśród zaproszonych gości  jest Burmistrz Miasta Nowy Targ  pan Grzegorz  Watycha oraz  Wizytator  Małopolskiego Kuratorium Oświaty pan Leszek Ciężobka. Odczytany też zostaje list od Konsula Generalnego w Krakowie Michaela GroB’a.

Uczestnicy to uczniowie szkół z całego Podhala. Występują w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły. Piosenki są bardzo różnorodne od nostalgicznych po etno. Wszyscy wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom.

Reklama                                                              

A  Julka? Gdy  wchodzi na scenę wydaje się być spokojna i niestremowana . Siada do pianina, zaczyna grać i śpiewać nastrojową balladę. Piosenka opowiada o  dziewczynie, która w paryskiej scenerii  przeżywa rozterki pierwszej miłości.  Publiczność jest jak zahipnotyzowana; piękna melodia, perfekcyjny język niemiecki,  prosta i elegancka aranżacja,  no i oczywiście zjawiskowa uroda wykonawczyni.

Werdykt jury nie zaskakuje nikogo; I miejsce wśród solistów zdobywa nasza utalentowana muzycznie i językowo JULIA MAJERCZYK.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole i na scenie!

Tekst i fot. I LO w Nowym Targu