Jakich błędów unikać przy wyborze bramy garażowej?

Reklama                                                              

Każdy, kto posiada dom, prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z tym wyzwaniem. Wybranie dobrej bramy do garażu, która będzie przyjemna w użytkowaniu i nie zniszczy się zbyt szybko jest dość dużym wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych, ale jednak nie zawsze oczywistych błędów, których powinniśmy starać się unikać za wszelką cenę. Jak zatem wybrać dobrą bramę do garażu?

1. Niedokładne zebranie wymiarów

2. Wybranie bramy nie pasującej do garażu

Reklama                                                              

3. Pominięcie ważnych parametrów technicznych

Niedokładne zebranie wymiarów

Jakie wymiary powinna mieć brama garażowa? Zebranie wymiarów otworu na bramę w niepoprawny sposób może skutkować dość bolesnymi konsekwencjami, wiążącymi się z dodatkowym kosztem. Poza szerokością i wysokością samego otworu należy zmieścić też głębokość garażu, szczególnie jeżeli planujemy wykorzystać bramy automatyczne z napędem. Jeżeli garaż jest krótszy, niż 3,3 m, nie będziemy w stanie tego zrobić.

Innym ważnym wymiarem jest również wysokość nadproża. Żeby móc zamontować standardowe prowadzenie bramy garażowej i nie musieć za to dodatkowo zapłacić, nadproże powinno mieć co najmniej 2,1 cm wysokości.

Wybranie bramy nie pasującej do garażu

Mamy małe podwórko, a chcemy bramę otwieraną na boki lub do góry? Może być trudno osiągnąć ten cel. Bramy uchylne potrzebują wiele miejsca, aby swobodnie otworzyć się i zamknąć. Jeżeli z kolei nie mamy zbyt dużego podjazdu, a zdecydujemy się zamontować nie bramę segmentową, a z “jednego kawałka”, może okazać się, że otwarcie garażu jest niemożliwe, jeżeli wjedziemy przed niego samochodem. Dlatego poza samymi wymiarami dobrze jest się poważnie zastanowić, jakiej dokładnie bramy garażu potrzebujemy, aby korzystało się z niej przyjemnie i komfortowo. Więcej na ten temat znajdziesz na http://hormann.pl/.

Pominięcie ważnych parametrów technicznych

Sam wymiar i sposób otwierania bramy garażowej to nie jedyne istotne rzeczy. Nie powinniśmy także zapomnieć o sprawdzeniu technikaliów, takich jak wodoszczelność czy izolacja akustyczna. Szczególnie ta druga informacja jest bardzo istotna, jeżeli w naszym garażu znajduje się również warsztat – w takiej sytuacji lepiej zakupić bramę o właściwościach umożliwiających zredukowanie hałasu, szczególnie jeżeli nasi najbliżsi sąsiedzi są dosłownie za płotem. Warto również zastanowić się, czy zamówić montaż bramy garażowej przed tynkami czy po?

W przypadku, gdy garaż jest także miejscem przetrzymywania innych rzeczy, jak np. rowery czy nieużywany sprzęt elektroniczny, wodoszczelność bramy garażowej będzie bardzo istotna. Jeżeli zdecydujemy się na model, który skutecznie opiera się przedostawaniu do środka wilgoci, nasze rzeczy i samochód nie ucierpią z tego powodu.