I Memoriał im. Legionistów Podhalańskich z udziałem ZSCKR Nowy Targ (zdjęcia)

W czwartek 8 marca br. reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu  brała udział w zawodach narciarskich – I Memoriał im. Legionistów w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Memoriał upamiętniał kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamięć o ich poświeceniu i czynie zbrojnym, służącym odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, jest chlubą i dumą mieszkańców Podhala i wszystkich Polaków.

Organizatorem zawodów była Pani poseł Anna Paluch, a rywalizacja odbyła się na stoku narciarskim w miejscowości Czerwienne.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów i wszyscy zaprezentowali się w znakomity sposób. W kategorii dziewcząt  ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Cyrwus z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności, a II miejsce  zajęła Karolina Kardaś z klasy I technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

W kategorii chłopców brązowy medal zdobył Krystian Wilczek z klasy I technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, a Damian Goryl z kl. III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych  uplasował się na 6 pozycji. Serdecznie wszystkim gratulujemy!