Hałasujacy most w Koniówce – nocna zmora mieszkańców (zdjęcia i film)

Wprawdzie to tylko most zastępczy, ale będzie towarzyszył mieszkańcom Koniówki i podróżującym drogą wojewódzką nr 958 przez najbliższe miesiące. Powstał w związku z przebudową starego już spracowanego mostu.

Reklama                                                              

Ruch przeprawą wystartował w środę 23 października i od razu stał się zmorą mieszkańców, zwłaszcza nocą, a to za sprawą dźwięku, który wydobywa się spod kół przejeżdżających samochodów. Most jest stalowy, a podłoże pokryte deskami i to właśnie one dają ten dźwięk. Samochody poruszają się w tym miejscu wahadłowo wg sygnalizacji świetlnej. Niestety ona także sprawia problemy kierowcom głównie jadącym w stronę Czarnego Dunajca. Niestety nie są widoczne z daleka.

Reklama                                                              

Już wkrótce stary most zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowa konstrukcja spełniająca obowiązujące wymogi. Budowa ta przeprowadzana jest w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 958 z Chabówki do Zakopanego.

Wykonawcą mostu, jak i całej drogi jest firma Strabag. Termin realizacji zaplanowano na 31 grudnia 2020 r. Do tego czasu ruch będzie odbywał się mostem zastępczym.

 

 

Fot. Piotr Duraj