Grupa Podhalańska GOPR z nowym urządzeniem GPS

Reklama                                                              

 

Grupa Podhalańska GOPR wzbogaciła się o urządzenie GPS, które pozwoli prowadzić skuteczniejsze akcje ratownicze i poszukiwawcze. Prezent ten ratownicy otrzymali od starosty bocheńskiego Adama Korty. 

– Warto docenić społeczną prace ratowników. Ich pomoc jest niezbędna w sytuacjach kryzysowych. Dzięki ich służbie wszyscy mieszkańcy i turyści w Beskidzie Wyspowym mogą czuć się bezpiecznie – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Reklama                                                              

Grupa Podhalańska GOPR działa na terenie Gorc, Pienin, Beskidu Wyspowego, pasma Polic, Orawy oraz części Beskidu Sądeckiego. Na terenie powiatu bocheńskiego obejmuje gminy Lipnica Murowana, Trzciana, Tarnow, Poland oraz Żegocina.

GOPR uczestniczy w ratowaniu ludzi w wypadkach turystycznych, poszukiwaniach ludzi zaginionych, ewakuacji z drzew paralotniarzy, ewakuacji z kolei linowych, wypadki przy ścince drzew, wywrócenia się maszyn z ludźmi w czasie prac rolnych lub leśnych na terenach górskich. W ubiegłym roku GOPR prowadził dwie akcje na Kamionnej.

– Nowy sprzęt zapewni sprawniejszy przebieg akcji na terenie działania podhalańskiej grupy GOPR, która swoim zasięgiem działania obejmuje także górskie tereny położone w obrębie powiatu bocheńskiego. Dziękuję Panu Staroście za wsparcie naszych działań – dodaje Maciej Kopytek prezes Zarządu Grupy Podhalańskiej GOPR.