Groźny pożar w Czarnej Górze – mógł spłonąć las (zdjęcia)

W Czarnej Górze doszło dzisiaj do groźnego pożaru traw w pobliżu lasu. Ogień zajął łąkę, ściółkę leśną i młode drzewa.

Reklama                                                              

Pożar zauważyli policjanci z miejscowego komisariatu patrolujący jedną z miejscowości. Niezwłocznie podjęli działania mające na celu ograniczenie skutków pożaru oraz sprawdzeniu czy nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo i wezwali strażaków – OSP Czarna Góra i OSP bukowina Tatrzańska. Strażacy bardzo sprawnie i szybko opanowali pożar traw.

Ogłoszenie:                                                              

Policjanci w pobliżu tego miejsca napotkali mężczyznę, który mógł mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem. Śledczy ocenią teraz czy i ewentualnie, jakie zarzuty przedstawią mężczyźnie.
– Apelujemy o rozsądek! Zanim podpalisz, zastanów się czy nie narazisz życia swojego i innych – mówią policjanci.

Policja przypomina – wypalanie traw jest niedozwolone.

– Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny min. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy – informują stróże prawa.

fot. OSP bukowina Tatrzańska i KPP Zakopane