Groźne potrącenie dwóch osób na pasach (zdjęcia)

W centrum Białki Tatrzańskiej turyści z Krakowa zostali potrąceni przez samochód. Poszkodowani z obrażeniami ciała trafili do zakopiańskiego szpitala.

Wypadek wydarzył się 01.03.2020 r. po godz. 19 na drodze krajowej K-49 prowadzącej przez Białkę Tatrzańską. Ze zgłoszenia wynikało, że na pasach zostały potrącone 2 osoby w wieku niespełna 70 lat tj. mężczyzna i kobieta, turyści z Krakowa. Przechodnie widzieli, nadjeżdżający samochód, ale przekonani, że się zatrzyma przed przejściem weszli na pasy. Tymczasem kobieta kierująca skodą na podhalańskich tablicach rejestracyjnych wjechała w przechodniów. Na miejscu bardzo szybko zjawiły się służby ratunkowe. Poszkodowani trafili do zakopiańskiego szpitala. Kierująca i poszkodowani w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz okoliczności i przyczyny zdarzenia drogowego.

Apelujemy o ostrożność ! To kolejne dramatyczne potrącenie w naszym powiecie. Zalecamy stosowanie elementów odblaskowych po zmroku nawet w terenie zabudowanym i oświetlonym.
Źródło: KPP Zakopane