Gospodynie z Podwilka z pierwszym miejscem podczas konkursu “Nasze Kulinarne Dziedzictwo”

Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Podwilka w dniu 7 września 2019 r. brały  udział w konkursach  kulinarnych organizowanych podczas wystawy AGROpromocja 2019  w Nawojowej koło Nowego Sącza. Niebywałą niespodzianką dla Stowarzyszenia było pierwsze miejsce w konkursie NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO, które dało im przepustkę do kolejnego etapu tym razem na Targach Rolniczych w Poznaniu już 29 września.
Gospodynie do tego konkursu przygotowały tradycyjne moskole z masłem czosnkowym oraz krzonowke po orawsku. Z pewnością do zwycięstwa przyczyniło się to, iż chrzanówka jest za przyczyną Stowarzyszenia Rozwoju Orawy już od 2012 roku wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Panie z Koła Gospodyń otrzymały natomiast wyróżnienie w konkursie potraw regionalnych za chałuśki ze śliwkami, ale oprócz nich serwowały same smakowitości: pierogi z bobem i bryndzą, ziemniaki z kapustą na żeberkach, zupę cebulową oraz ciasta i lemoniady. Dowodem na to, że potrawy były smaczne było oblężenie  własnie ich stołu przez degustujących uczestników wystawy.

Reklama