Góralskie akcenty w Chinach – Fashion Festival in Shanghai z udziałem Folk Design (zdjęcia)

Reklama                                                              

17 października w Szanghaju ACTAsia była gospodarzem serii trzech wydarzeń mody bez futra, aby promować świadomość odpowiedzialnej i zrównoważonej mody na całym świecie. Udział wzięło ponad 800 osób z prasy.

Trzy wydarzenia – forum bez futra, pokaz mody i uroczysta kolacja w trosce o życie – zebrali się, aby zastanowić się, zaprezentować i uczcić temat współczucia w modzie oraz zastanowić się nad pracą szerszego programu ACTAsia Caring for Life Education.

Wydarzenie zjednoczyło wiodące międzynarodowe postacie ze świata mody, zapewniając forum do dyskusji na temat zrównoważonej i pozbawionej futra mody z trzech głównych punktów: edukacji, praktyki biznesowej i trendów konsumpcyjnych. Zbadano również program dotyczący zrównoważonej mody bez futra, który wkrótce zostanie wprowadzony wspólnie przez współpracowników London College of Fashion i ACTAsia.

Reklama                                                              

Aby śledzić forum dyskusji, pionierski pokaz mody obejmował chińskie gwiazdy i osoby towarzyskie o różnych kształtach i rozmiarach, zamiast profesjonalnych modeli.

Program promował cztery znane na całym świecie marki: Vaute, USA, pierwsza wegańska marka, która zorganizowała New York Fashion Week; ekologiczna polska marka FOLK DESIGN, która wyklucza użycie futra i skóry; Ivana Helskinki, której fińska marka opiera się na miłości do natury i zwierząt; oraz Unreal Fur, australijska wytwórnia sztucznego futra, której misją jest zaprzestanie używania prawdziwego futra przez przemysł mody.

Na zakończenie wieczoru odbyła się Gala Dinner, aby promować program ACTAsia Caring for Life, witając cztery nowe chińskie marki w programie Detal Free Fur oraz świętując osiągnięcia Caring for Life wśród gości.

Cathryn Wills jest twórczynią australijskiej marki Vega SANS BEAST. Wills zwróci się do Forum i przekaże projekt na aukcję podczas Gali. „Wyzwanie w wykorzystywaniu zwierząt w modzie jest konieczne, zarówno dla środowiska, jak i bardziej etycznego podejścia do życia na naszej planecie. Wierzę, że można zrobić piękną torebkę lub odzież bez wykorzystywania zwierząt i rabowania planety z cennych zasobów ”.

Chiny są centralnym punktem światowego handlu futrami. Chińskie farmy produkujące futra produkują największą liczbę futrzanych celów na świecie, przetwarzają największą ilość skór na odzież i mają największy rynek odzieży futrzanej. Każdego roku w Chinach hoduje się setki milionów zwierząt futerkowych. ACTasia przygotowała najnowszy raport na temat handlu futrami w Chinach i jego pozycji w globalnym przemyśle futrzarskim

źródło organizator