Góralmania 2019 już w ten weekend w Chicago

 

Największa polonijna impreza kulturalno-kulinarna w Chicago zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni ( 13-14 lipca 2019) mieszkańcy Chicago będą mieli okazję na wspaniałą zabawę pt GORALMANIA2019.

Góralmania 2019 a dokładniej Goralmania Polish American Food & Music Festival 2019 to impreza dla wszystkich – starych, młodych i najmłodszych. Będzie wszystko: muzyka, zabawa, tańce, polskie i amerykańskie jadło, loteria i moc atrakcji.

Podhalański kabaret Śleboda, słynący z oryginalnego humoru oraz Gwiazda The Voice of Poland Izabela Szafrańska to gwiazdy z Polski, które swą obecnością dadzą powiew polskiego powietrza na tej amerykańskiej imprezie. Będzie też polonijne granie i tańce w wykonaniu wielu folkowych, góralskich zespołów na co dzień żyjących w Chicago ale sercem cały czas w naszych górach: Jan Bobek z Hajdukami i Kumaratami , Wanta, grupy mające korzenie w Odrowążu, Orawie, Kościelisku, będzie Zawaternik – młodzi artyści, którzy wiedzą co zrobić mając do dyspozycji smyczek i skrzypce, Ślebodni, którzy wiedzą, że kierpce niosą do tańca.

Nie będzie to impreza tylko folkowa.

Zespół Millenium, Juliana Bobak, Chris Koziel, John Jamroz, Mike & Memories Band oraz lokalni DJ : Bartoszcze & Luke Pope wprowadzą trochę bardziej współczesnych brzmień do całej imprezy.

Tak więc będzie się działo !

Ale fajna impreza to nie tylko doznania dla ducha ! Ważne są tez doznania typu „Mniam Mniam” i o tym organizatorzy nie zapomnieli:
– Dużo grillowanego boczku, kiełbasy!
– Grillowany oscypek !
– Pikle!
– Kołaczki i pączki!
– Pierogi!
– Piwo i lemoniada!

Będzie wspaniale !!!

PS . Moc atrakcji dla dzieci i loteria ze wspaniałymi nagrodami, Piotr Fetela i jego rajdowy samochód, amerykańskie motory i wiele innych atrakcji to dopełnienie tej imprezy.
Zapraszamy – bądźcie z nami , Goralmania to impreza tworzona przez Polonusów ale dla wszystkich!

13-14 lipca 2019

10600 Park Station Blvd. Orland Park, Illinois

Więcej info:
facebook – @goralmaniafestival
www.goralmania.com

organizatorzy