Gorący weekend tatrzańskiej drogówki

Reklama                                                              

Funkcjonariusze tatrzańskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. Z rejonu drogi do prowadzącej przejścia granicznego w Łysej Polanie Oka odholowano kolejne samochody. Doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklisty i małoletniego na quadzie.

– Pierwszy z kierowców zatrzymany w sobotę w Białym Dunajcu poruszał się samochodem pod działaniem środków odurzających, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 25-latek z Suchej Beskidzkiej odpowie również za posiadanie substancji zabronionych, które znajdowały się w jego samochodzie. Kolejny nietrzeźwy kierujący to 28-letnia kobieta z powiatu olkuskiego, która w niedzielę w Witowie zdecydowała się prowadzić samochód, mając 1.7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki szybkiemu działaniu świadków ujęto kobietę i odebrano jej kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Również w niedzielę policjanci w Białce Tatrzańskiej zatrzymali 18-latka, który bez oświetlenia środkiem jezdni podróżował na rowerze, mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Kolejny amator jazdy po alkoholu wybrał się ciągnikiem rolniczym przez Gliczarów Górny w poniedziałek wieczorem. Badanie alkomatem kierowcy wykazało, że 47-latek ma blisko 1.2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca miał już cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem

Policjanci interweniowali również podczas zdarzeń drogowych. W Leśnicy w niedzielę wieczorem 13-latek wpadł na quadzie do głębokiego rowu, doznając obrażeń ciała. Poszkodowanym chłopakiem opiekował się nietrzeźwy opiekun. Na szczęście obrażenia okazały się powierzchowne. Następne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano na ul. Kasprowicza w Zakopanem, gdzie  obywatel Ukrainy kierujący motocyklem przewrócił się, doznając obrażeń ciała. Zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania, na którym włączała się do ruchu koparka. Policjanci prowadzą dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności i przyczyny wypadku. Kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Reklama                                                              

Działania zakopiańskiej drogówki w rejonie drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Łysej Polanie  zakończyły się odholowaniem siedmiu nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Fot. poglądowe