“Gondola” na Luboń powstanie być może za trzy lata

Reklama                                                              

Władze Rabki-Zdroju podjęły działania zmierzające do powstania wyciągu gondolowego na Luboń Wielki.

Burmistrz Rabki-Zdroju przeprowadził rozmowy z przedstawicielami Lasów Państwowych, które są właścicielami połowy góry Luboń Wielki. Rozmowy te dotyczyły projektu “Wyciąg gondolowy na Luboń Wielki”. Jak dowiadujemy się w rabczańskim ratuszu, miasto otrzymało zgodę lasów na ten projekt.

— Spotkałem się też z przedstawicielami Polskich Kolei Linowych, aby omówić inwestycję, której koszt wynosiłby około 48 milionów złotych, i otrzymałem zapewnienie od dyrektora PKL o przeanalizowaniu tego projektu pod kątem finansowym – poinformował Leszek Świder, burmistrz Rabki-Zdroju. – Na prośbę dyrektora ds inwestycji PKL przesłałem informację na temat liczby osób wnoszących opłatę uzdrowiskową.

Reklama                                                              

Jak dodał włodarz Uzdrowiska, Polskie Koleje Linowe są skłonne wejść w tę inwestycję, ale nie wcześniej niż za trzy lata, ponieważ obecnie są w trakcie realizacji innej, podobnej inwestycji nad Soliną.

– Prywatni inwestorzy nie wykazali zainteresowania tym tematem, mimo podejmowanych przeze mnie rozmów w tym temacie – dodał Świder.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com