Gmina Szaflary dziękuje skoczkom

 Wójt Gminy Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach postanowili podziękować naszym skoczkom za miniony sezon w skokach narciarskich. W związku z tym w piątek 26 kwietnia została zorganizowana uroczystość w karczmie “Zadyma” w Szaflarach.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Wśród gości obecny był mistrz świata w Seefeld Dawid Kubacki i zwycięzca w konkursie pucharu świata w Predazzo, prywatnie mieszkaniec Szaflar. Towarzyszyli mu koledzy z kadry Kamil Stoch i Maciej Kot, a także drugi trener Zbigniew Klimowski.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Gościem specjalnym spotkania był wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który wręczył Kamilowi Stochowi medal 100-lecia Niepodległości nadany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Uroczystość uświetniła kapela góralska. Nie zabrakło również gratulacji i podziękowań społeczności lokalnej za osiągnięte wyniki oraz promocję miejscowości, w której Kubacki mieszka.

Dawid Kubacki podzielił się swoimi przeżyciami i zapewnił o dalszej kontynuacji kariery i dążeniu do najlepszych w skokach narciarskich wyników.

Fot. Piotr Duraj