Gmina Czorsztyn na targach turystycznych (zdjęcia)

 

Gmina Czorsztyn, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich oraz Ośrodek Czorsztyn-Ski promują atrakcje turystyczne regionu podczas 25 edycji Międzynarodowych Targów GLOBalnie w Katowicach.

Cały miniony weekend trwała kolejna edycja targów turystycznych odbywających się corocznie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ponad 200-stu wystawców i tysiące ofert na wypoczynek w Polsce i za granicą. Wśród nich reprezentanci Gminy Czorsztyn.

Wybierając się na targi turystyczne, postawiono na współpracę. By promować region kompleksowo przygotowano bogatą ofertę turystyczną, którą prezentowali delegaci z Urzędu Gminy Czorsztyn oraz Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich oraz Ośrodka Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.

Stoisko gminy Czorsztyn cieszyło się nieustającym zainteresowaniem. Wśród odwiedzających targi nie zabrakło przedstawicieli biur turystycznych, organizatorów wycieczek szkolnych, czy prywatnych osób zainteresowanych rodzinnym wypoczynkiem w naszych stronach. W przedstawianej ofercie nie zabrakło informacji o różnorodnej ofercie wypoczynkowej m.in. organizowanych po Jeziorze Czorsztyńskim kursach statkiem i gondolą, sprzęcie wodnym, czy szerokich możliwościach dla wędkarzy, bazie noclegowej czy gastronomicznej. Spore zainteresowanie dotyczyło również szlaków pieszych oraz rowerowych, a informacja o nowo powstającej ścieżce rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego wzbudzała ogromny entuzjazm. Naturalnie spływ Przełomem Dunajca oraz oferta zimowa Ośrodka Czorsztyn-Ski stanowiła niejako filary tutejszej turystyki.

Kolorowe stoisko, z pięknymi zdjęciami w tle, możliwość realnego podglądnięcia terenu z platformy Trzech Koron, czy z perspektywy flisaka na łodzi w okularach 3 D, bogata oferta materiałów reklamowych a także lokalne przysmaki w postaci moskoli czy oscypków przekonać miały każdego, kto zawitał w okolice stoiska, że Gmina Czorsztyn to miejsce do którego koniecznie należy zawitać.

Opr. Aneta Markus

Fot. UG Czorsztyn