Gmina Czarny Dunajec wzbogaciła się o nowe atrakcje? – Zamek, latarnia morska i ruiny

Reklama                                                              

Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski wzorem swoich poprzedników postanowił wydać folder promujący atrakcje tej podhalańskiej gminy.

W związku z tym trwają przygotowania do wydania publikacji, w której prezentowane będą barwne fotografie i ciekawe teksty. Posłużą do przedstawienia gminy Czarny Dunajec przez pryzmat atrakcji, walorów turystycznych i potencjału naturalnego. Ważna jest także sfera gospodarcza i atuty, które gmina ma do zaoferowania odwiedzającym i mieszkańcom.

W piśmie wysyłanym lokalnym przedsiębiorcom wójt zachęca do zaprezentowania firm w opracowywanym folderze.

Reklama                                                              

– Naszą wolą bowiem jest, aby Państwa obecność pomogła promować aktywne dziedziny turystyki, produkcji, handlu i usług – mówi wójt.

– Folder będzie służył promocji naszej ziemi, jej dorobku i potencjału. Będzie rozpowszechniany wśród turystów, gości, naszych partnerów zagranicznych, a także na lokalnych imprezach i licznych targach – czytamy w piśmie.

Opracowaniem folderu zajmie się krakowska firma wydawnicza Polskie Centrum Promocji. Jak podkreśla wójt, specjalizuje się ona w promocji samorządów.

– Czy ta firma jest taka profesjonalna? – pytają przedsiębiorcy, ze zdumieniem przeglądający ofertę reklamową. Prezentujemy ją poniżej.

– Nie chodzi o ceny, a o atrakcje na niej prezentowane. Przecież zamku, latarni morskiej i ruin, nie ma w naszej gminie – mówią.

– Mamy swoje atrakcje, którymi trzeba się chwalić. Na przykład “Szlak wokół Tatr”, ścieżki rowerowe, przyrodnicze, torfowiska, żywy skansen budownictwa w Chochołowie, Sanktuarium na Bachledówce, kapliczki, kościoły i inne – mówią przedsiębiorcy. Zastanawiają się, czy folder będzie profesjonalnie wykonany, skoro taka wpadka zdarzyła się już na samym starcie.

– Zwracam się zatem z prośbą o życzliwą współpracę z tą firmą, by wspólnie stworzyć atrakcyjny merytorycznie i graficznie wizerunek naszej gminy – czytamy w odezwie wójta.

Co wyjdzie z tej współpracy, przekonamy się wkrótce. Tymczasem prezentujemy grafikę z cennikiem, którą otrzymaliśmy od jednego z przedsiębiorców z gminy Czarny Dunajec.