Gmina Czarny Dunajec rozpoczyna rozmowy na temat gazownictwa – pierwsze spotkanie dla mieszkańców Cichego – Miętustwa i Ratułowa Dolnego

Reklama                                                              

 

W niedzielę 1 grudnia 2019 r. w godzinach od 15.00 do 18.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Cichem odbędzie się spotkanie dotyczące budowy sieci gazowej w rejonach Cichego – Miętustwa oraz Ratułowa Dolnego (obszar w rejonie „Ronda” oraz w kierunku skrzyżowania z drogą do Czerwiennego). Wójt gminy Czarny Dunajec serdecznie zaprasza mieszkańców tych rejonów na spotkanie. 

Zostaną na nim przedstawione informacje dotyczące planowanej rozbudowy sieci gazowej, możliwości przyłączenia się do sieci i składania wniosków w tej kwestii. Równocześnie poruszone zostaną kwestie techniczne, udzielane będą także wszelkie wyjaśnienia związane z pytaniami, wątpliwościami zgłoszonymi na spotkaniu.

Reklama                                                              

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu. – Pamiętajcie, że już stopniowo wchodzą w życie przepisy małopolskiej uchwały antysmogowej. Zgodnie z tą uchwałą jeśli posiadacie kocioł na węgiel lub drewno, który nie spełnia wymogów co najmniej klasy 3, to do końca 2022 roku należy go wymienić. Stary kocioł można zastąpić m.in. kotłem gazowym. W przypadku pieców i kominków od 1 stycznia 2023 roku będzie dopuszczone używanie tylko urządzeń, które spełniają wymagania ekoprojektu lub mają sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80%. Urządzenia grzewcze, które nie spełniają tych wymagań, będą musiały zostać wymienione lub wyposażone w urządzenia redukujące emisję pyłu np. elektrofiltry – mówi wójt Marcin Ratułowski.

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Cichem
Kiedy: 1 grudnia 2019 r. – godz. 15.00 – 18.00