Girlanda świetlna do ogrodu – czy to dobry pomysł?

Reklama                                                              

Wiosna i lato 2020 nie przypominają tych z poprzednich lat. Z uwagi na epidemię koronawirusa wiele osób musiało zostać w domach. W tej sytuacji za prawdziwych szczęściarzy mogą uważać się ci, którzy posiadają własne domy z ogródkiem, nawet stosunkowo niewielkim. O ogród trzeba dbać zawsze, ale nie da się ukryć, że w tym roku przykłada się do tego większą uwagę.

Bardzo istotnym elementem każdego ogrodu jest oczywiście oświetlenie. Co w tym roku cieszy się największą popularnością w tym zakresie? Jak sprawić, aby ogród prezentował się klimatycznie i nastrojowo? Prawdziwym hitem są ogrodowe girlandy świetlne, które w niesamowitym wyborze można na przykład kupić na  https://amled.pl/girlandy-ogrodowe Czym są i jakie są ich dekoracyjne i oświetleniowe właściwości?

Reklama                                                              

Girlanda ogrodowa – co trzeba na ten temat wiedzieć?

Girlandy ogrodowe mają dość zróżnicowaną długość. Dzięki temu każdy może znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. Co więcej, girlandy świetlne sprawdzają się nie tylko w przydomowych ogródkach. Często stosowane są do oświetlania restauracji i barów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam zakup girlandy to dopiero początek. Dodatkowo należy dobrać do niej odpowiednie źródło światła. Ciekawie zawsze prezentują się żarówki ledowe typu Edisona. Dają one delikatne światło o ciepłej barwie i wprowadzają do ogrodu nastrojowy klimat. Dużą popularnością cieszą się także kolorowe żarówki LED, które sprawiają, że cała aranżacja jest bardziej pogodna. Są idealne w pochmurne dni.

Girlandy ogrodowe z żarówkami LED stosować można także do:

  • zdobienia choinek, drzew, krzewów,
  • przywieszania na okna
  • stosowania nad skwerami czy placami.

Girlandy dostaniemy w dowolnej długości i kolorystyce światła. Opcja żarówek flash zagwarantuje z kolei oryginalny efekt.

Girlandy solarne i girlandy na baterie

Girlandy solarne i girlandy na baterie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości podłączenia sznura świetlnego do prądu. Będą ciekawą i efektowną dekoracją na ścianie, w oknie, na półce lub na małych drzewkach.

Podłączenie ogrodowych girland świetlnych

Tak naprawdę girlandy żarówkowe wystarczy podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego, a więc źródła prądu 230V. Ponadto niektóre girlandy wyposażone są w kostki połączeniowe. Dzięki temu można połączyć ze sobą dwie lub więcej odcinków.