GADAFEST – Powrót do korzeni // Rabka-Zdrój 11.05.2019

 

Po czterech latach nieobecności wydarzenie pt. Gadafest wraca do Rabki-Zdroju jako impreza satelita miechowskiego festiwalu, 11 maja na terenie Parku Zdrojowego* odbędą się plenerowe koncerty oraz warsztaty, a także inne atrakcje, które warto sprawdzić na miejscu!

W załączeniu przesyłamy informację prasową oraz grafiki do wykorzystania w internecie. Będziemy ogromnie wdzięczni za publikację.
Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM:

► Park Zdrojowy / Grzybek*

15:00-18:00 / warsztaty i animacje

– Warsztaty “Kolory Świata” – plastyczne warsztaty wszystkich, którzy nie przepadają za nudą. Łączymy papier, bibuły, farbki… Tworzymy indiańskie spódniczki, aborygeńskie makijaże, afrykańskie opaski i europejską zabawę pianą! / Prowadzenie Natalia Mrożek

– PRZYPIECZĘTOWANE – warsztat graficzno-malarski / Prowadzenie: Natalia Klęsk / Muzeum im. Władysława Orkana

– Zrób to Sam- robimy zabawki z niczego – warsztaty recyklingowe / Prowadzenie Kuba Kwidziński (warsztatom będzie towarzyszyła muzyka na żywo)

– Stoisko “Kieł I Pazur” – porady na temat pielęgnacji domowych czworonogów, informacje odnośnie darmowej kastracji psów i kotów oraz bezpłatnego czipowania, co zrobić w przypadku zagubienia psa właścicielskiego lub gdy znajdziemy zwierzę w potrzebie. Na stoisku będzie też można zakupić dobrą karmę, będą też gratisy dla psio- i kotolubów / Prowadzenie: Kieł i Pazur salon groomerski oraz artykuły dla psa i kota

– WIEEEEELKIE bańki mydlane

Ponadto:

Jedzonko / Food Truck

Foodtruck Homie Burger został stworzony przez małżeństwo z Rabki. Pomysł powstał z miłości i pasji do gotowania. Głównym mottem jest ,,zawsze świeżo i pysznie”. Soczysta wołowina, chrupiąca bułka, świeże warzywa, domowe sosy- to ich przepis na sukces. Dla roślinożerców jest przewidziana pyszna opcja wegetariańska oraz oryginalne frytki belgijskie. Foodtruck utrzymany jest w klimacie kreskówki,  inspirowany jest postacią z kultowej bajki Simpsonowie.

18:00-22:00 / koncerty

GADABIT – krakowska grupa wychodząc od hip hopu sięga po różne środki, miesza stylistyki (hip hop, soul, reggae, jazz, blues, ethno-world). To odważna zabawa konwencjami, której efektem jest fusion o dużym stopniu odrębności od hip hopowego mainstream’u. Gadabit pozostaje jednak wierny tej tradycji, kultywując naczelną dlań wartość: opowieść. Gadabit ma na swoim koncie trzy wydawnictwa: „Gadabit”, „Drzewa” (2015) oraz „3” (2018). Na rabczańskiej scenie wystąpi trzon grupy, czyli Ind (rap) i Qban (conga).

FB: www.facebook.com/Gadabit

NEAL CASSADY to energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce – powykręcane i rozimprowizowane. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER (2015) oraz Later Than You Think (2018), który został wydany nakładem Music Is The Weapon. Mają za sobą ponad 50 koncertów, sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI), występ w warszawskiej Zachęcie i festiwalach SOUNDRIVE 2016 i Jarocin 2017. Utwory zespołu zostały docenione przez dziennikarzy muzycznych: Wojciecha Manna, Piotra Stelmacha, Jarosława Kowala, Agnieszkę Szydłowską, Tomasza Żądę.

https://youtu.be/kwvrbRZbSps

https://www.youtube.com/watch?v=x0g09D3Gj1U

https://nealcassady.bandcamp.com/releases

Rafał Klimczak – wokal, gitara

Marcin Gągola – gitara basowa

Michał Dymny – gitara, klawisze, elektronika

Tomek Głuc – perkusja

FB: www.facebook.com/NealCassadyMusic

WWW: www.nealcassady.pl

HITRASH – z krakowską sceną elektroniczną związany jest od 2010 roku. Angażuje się w różne projekty DJskie i promotorskie. Od czerwca 2014 roku tworzy TECHNO TECHYES – cykl całonocnych imprez techno, organizowanych w klubie Szpitalna 1, którego jest również rezydentem. Związany jest także z DJlandem, mini-festiwalem charytatywnym non-profit, któremu przyświecają cele: zebrać pieniądze dla kogoś, kto potrzebuje ich z racji ciężkiej choroby, promować dobrą muzykę elektroniczną oraz zjednoczyć krakowskich DJów.

HiTrash gra techno, łączące przede wszystkim obszary dark & deep, ale dodaje również trzeci – fast. Jego (w szczególności closing) sety można opisać jako: „szybkie, ale za to mocne”. Tego należy spodziewać się zarówno po jego miksach, jak i autorskich produkcjach.

FB: www.facebook.com/hitrash

SC: www.soundcloud.com/hitrash

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

***Dofinansowano ze środków Miasta Rabka-Zdrój***

Organizacja:
Stowarzyszenie Twórcownia
Co Ludzie Powiedzą?
Gadabit
Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju

Współpraca:
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju
Muzeum Etnograficzne im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju
HiTrash
Homie Burger

* w razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Amfiteatru (ul. Chopina 17)

organizatorzy