Fotele masujące w walce z depresją

Chociaż rzadko łączymy ze sobą choroby psychiczne i problemy emocjonalne z pracą organizmu, to często okazuje się, że terapia fizyczna jest w stanie zdziałać cuda. Masaże relaksacyjne połączone z aromaterapią i uspokajającymi dźwiękami są w stanie zminimalizować większość objawów depresji. Chociaż nie są one rozwiązaniem, które pozwoli na wyleczenie choroby, to na pewno pozytywnie wpłynie na proces leczenia. 

Reklama                                                              

Czy fotele masujące są pomocnym narzędziem i warto stosować je podczas terapii? Istnieje wiele dowodów na to, że mogą one przyczynić się do znacznej poprawy stanu pacjenta. W dalszej części przygotowanego materiału przedstawimy kilka interesujących faktów, które bez wątpienia udowodnią, że fotele do masażu to sprawdzona inwestycja.

Reklama                                                              

Masaż rozluźniający napięte mięśnie – fotele do masażu w gotowości

Depresja to jedna z chorób cywilizacyjnych, które z każdym rokiem zbierają coraz większe żniwo. Często możemy spotkać się z wypaleniem zawodowym lub brakiem chęci do życia w społeczeństwie u młodych ludzi, którzy powinni tryskać energią i czerpać przyjemność z samorozwoju. Co jest głównym powodem takiego stanu rzeczy? Wymieniać można długo, zaczynając od szybkości życia, idąc przez zbyt dynamiczny rozwój technologii i kończąc na inflacji, która rośnie nieproporcjonalnie do naszych zarobków. 


Nic więc dziwnego, że po całym dniu pracy, wracamy do domu spięci i z zaburzeniami pracy układu nerwowego. Fotele do masażu rozbijają spięcia i skurcze, które w ciągu dniu mimowolnie sami sobie fundujemy, np. podczas stresujących sytuacji i zdenerwowania – nawet jeżeli tego nie chcemy. Jeżeli nasza praca jest siedząca i często się garbimy, prawdopodobnie odczujemy różnicę już po kilku pierwszych seriach i bardzo możliwe, że dzięki temu zauważymy poprawę w naszej postawie – co pozytywnie przełoży się również na humor, nastawienie i nastrój. 

Jakie modele i funkcje

Jeżeli dysponujesz odpowiednim budżetem, warto zainwestować w fotel masujący z programem rozciągającym lub Zero Gravity. Pierwsza funkcjonalność dostępna jest już w modelu Massaggio Conveniente (7970 zł lub przy promocjach 6970 zł), natomiast druga, oferowana jest w Massaggio Eccelente (9970 zł).

Rozciąganie to nic innego jak ułożenie ciała w pozycji leżącej i wyciągnięcie go w sposób podobny do porannego przeciągnięcia się. Otóż pod koniec dnia może okazać się to bardzo przydatne dla naszego organizmu, ponieważ przez grawitację i złą postawę, możemy się w pewien sposób “kurczyć”. Jeśli chcecie się o tym przekonać, zmierzcie się zarówno z samego rana, jak i wieczorem. Różnica prawdopodobnie będzie niewielka (kilka milimetrów), lecz dla ciała ma ona ogromne znaczenie. 

Zero Gravity to natomiast masaż w pozycji leżącej. Użytkownik ma wrażenie, jakby unosił się na bardzo delikatnych chmurach, które w rzeczywistości są masażerami powietrznymi. Już jedna sesja takiego masażu połączona z muzykoterapią i aromaterapią potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Zdecydowałeś się na fotel masujący, ale nie wiesz, który model wybrać? Zachęcamy do lektury artykułu: https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/ktory-fotel-wybrac