Festiwal Zawodów 2019 z udziałem ZSCKR Nowy Targ (zdjęcia)

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w dniach 21-23 marca br. wzięli udział największym wydarzeniu z zakresu doradztwa zawodowego w Małopolsce tj. – Festiwalu Zawodów 2019. Festiwal został zorganizowany po raz siódmy. Odbywa się zawsze wiosną, kiedy uczniowie podejmują decyzje o wyborze szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej.

W Krakowie wszystkie małopolskie szkoły zawodowe prezentowały swoje oferty edukacyjne. Nasza szkoła przygotowała i prezentowała dwa stoiska: turystyczno – gastronomiczne oraz architekturę krajobrazu. Ze względów organizacyjnych nie mogliśmy zaprezentować wszystkich kierunków kształcenia.

W roku szkolnym 2019/20120 zarówno absolwentów gimnazjum, jak i absolwentów szkół podstawowych placówka zaprasza do:
● technikum architektury krajobrazu
● technikum agrobiznesu
● technikum technologii żywności
● technikum żywienia i usług gastronomicznych
● technikum weterynarii
● technikum turystyki na obszarach wiejskich
● Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharz.

Zwiedzający z dużym zainteresowaniem przyglądali się zdobieniu jaj wielkanocnych, tworzeniu postaci bajkowych z ciasta naleśnikowego oraz dekoracji lampionów ogrodowych.

– Na naszych stoiskach było smacznie, kolorowo i dużo się działo, co chociaż po części obrazuje galeria zdjęć z Krakowa. Cierpliwie i mamy nadzieję, że satysfakcjonująco odpowiadaliśmy na liczne zapytania dotyczące zawodów w jakich kształci nasza szkoła na Kokoszkowie – mówią nauczyciele.

Organizatorzy zadbali również o rodziców i opiekunów młodzieży, którzy podczas Targów mogli spotkać się z doradcami zawodowymi oraz uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem: „Jak pomóc dziecku wybrać szkołę? Rodzic jako pierwszy doradca zawodowy”.

– Chociaż tegoroczna edycja Festiwalu Zawodów już za nami, to my cały czas jesteśmy do dyspozycji dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Zawsze chętnie odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu: 18 26 627 71, zsckr@nowytarg.pl, www.zsckr.nowytarg.pl – mówią nauczyciele.

Tekst i fot. ZSCKR Nowy Targ