Eliminacje Powiatu Nowotarskiego XXXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2019″

 

3 kwietnia odbyły się eliminacje Powiatu Nowotarskiego XXXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2019.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu 82 podmiotów wykonawczych – to jest 215 uczestników jury w składzie:
– Adrian Kulik
– Karolina Leszko
– Wojciech Wachułka
postanowiło, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowani zostali następujący wykonawcy (w kolejności występowania):

  1. W kategorii muzycznej:
    – Martyna Plewa „Broken wow” – SEPTYMA MOK w Nowym Targu
    – Milena Filas „Dyrygent” – Pracownia Muzyczna TRIOLKI w Rabce Zdroju
    – Anna Pustelnik „Szyba” – Rabka Zdrój
    – Zespół CONSONANS „Babę zesłał Bóg” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rabce Zdroju
    – Oliwia Duda „A to co mam” – Studio Piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżej
    – Katarzyna Surowiak „Bursztynowa wieża” – Studio Piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżej
    – Paulina Filipiec „Won’t be long” – Studio Piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżej
    – Natalia Pochroń „Because the night” – Studio Piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżej
    – Marta Dydziak „Czy nastanie znów świt” – Studio Piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżej
    – Aleksandra Luranc „Motylki” – Studio Piosenki YOUNG STARS w Rabie Wyżej
    – Duet: Gabriela Król i Paweł Gwiżdż „Let her go” – Koło „Benes” w Bańskiej Niżnej
    – Gabriela Król „Do i wanna know” – Szkoła Podstawowa w Bańskiej Niżnej
    – Julia Jarząbek „Gdybyś” – Nowy Targ
  2. W kategorii tanecznej:
    – Zespół UNIQUE GIRLS – Rogoźnik
    – Sebastian Kaczmarczyk – Nowy Targ
    – Podhalańskie Mażoretki – MAG-KROP w Podwilku
    – Zespół PARTY–TURA – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
    – Zespół PARTY-TURA FUN – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
    – Zespół FRAJDA – Stowarzyszenie Frajdowa Akademia Baletu i Tańca w Zakopanem – oddział Nowy Targ
    – Katarzyna Zaborowska – Nowy Targ

Ponadto decyzją jury wyróżnienia otrzymują (wg kolejności prezentacji):

  1. W kategorii muzycznej:
    – Paulina Jarząbek – SEPTYMA MOK w Nowym Targu
    – Edyta Limanówka – SEPTYMA MOK w Nowym Targu
    – Beata Sutor – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu
    – Lidia Latawiec – Pracownia Muzyczna TRIOLKI w Rabce Zdroju
    – Zuzanna Gierczyk – WOK w Tylmawowej
    – Kalina Kalińska – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
  2. W kategorii tanecznej:
    – Zespół FRAJDA – Stowarzyszenie Frajdowa Akademia Baletu Tańca w Zakopanem – oddział Nowy Targ
    – Zespół ADAGIO – Stowarzyszenie Frajdowa Akademia Baletu Tańca w Zakopanem – oddział Nowy Targ
    – Zespół SPONTAN – WOK w Tylmanowej
    – Zespół BLACK VELVET – Nowy Targ

Jury gorąco dziękuje wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych, ich instruktorom, rodzicom, opiekunom i animatorom za przygotowanie i prezentację programów konkursowych.

Jury szczególnie gorąco w imieniu własnym, a także wszystkich uczestników – dziękuje Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu, Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu, dyrekcji i pracownikom merytorycznym, technicznym i administracyjnym Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu oraz wszystkim wolontariuszom za podjęcie trudu organizacyjnego oraz jak zwykle profesjonalną realizację eliminacji powiatowych, tradycyjną podhalańską gościnność, wszechobecną życzliwość i serdeczność.

Jury dziękuje również pracownikom oraz uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu za pomoc przy organizacji eliminacji powiatowych.