Eliminacje lokalne do konkursu krasomówczego (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

20 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej odbyły się eliminacje lokalne XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego. Tegoroczne wystąpienia inspirowane były hasłem „Dobroć bez odwagi jest niewiele warta”.

Jury konkursu w składzie: dr hab. Magdalena Sadlik, prof. UP (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie), dr Agnieszka Kania (Katedra Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), dr Katarzyna Drąg (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) zadecydowało, że region podczas eliminacji w Krakowie reprezentować będą: Aleksandra Ostapczuk z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu (opiekun: dr Anna Miśkowiec) i Klaudia Mirczak z I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce-Zdroju (opiekun: dr Magdalena Stankiewicz).

Reklama                                                              

Eliminacje regionalne dla Małopolski Południowej i Wschodniej odbędą się 27 lutego 2019 r. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

II LO w Nowym Targu

Fot. archiwum szkoły