Dzień Seniora w Gminie Czorsztyn (zdjęcia)

Reklama                                                              

 W miejscowości Kluszkowce świętowali najstarsi mieszkańcy Gminy Czorsztyn oraz sąsiednich gmin.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 20 października – Europejski Dzień Seniora, a w listopadzie – Ogólnopolski Dzień Seniora. Każda z tych dat ma na celu jedno działanie, by budować szacunek wobec starszych, a także inicjować działania, których celem jest zapewnienie seniorom godnego życia.

W dniu 5 listopada 2019 r. ten ważny dzień świętowano również w miejscowości Kluszkowce, gdzie Kierownictwo Pienińskich Domów Dziennego Pobytu zorganizowało dla seniorów z Gminy Czorsztyn, Gminy Łapsze Niżne oraz Szczawnicy uroczysty poczęstunek. Podczas spotkania nie zabrało występów artystycznych, wspólnego  śpiewania oraz ciepłych życzeń. „Z całego serca życzymy Wszystkim Seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje. To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu z nas cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę”  mówili podczas rozpoczęcia spotkania organizatorzy Dnia Seniora oraz opiekunowie placówek.  Życzenia złożyli seniorom zarówno Kierownik Projektu Krzysztof Początek, opiekun placówki Izabela Dragosz jak również Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

Reklama                                                              

„Dziękujemy Wam drodzy seniorzy, za to że jesteście, za doświadczenie, które przekazujecie młodszym pokoleniom. Z serca kieruję do Was najserdeczniejsze życzenia, pogody ducha, uśmiechu na twarzach oraz dobrego zdrowia. Troska o seniorów to nasza wspólna sprawa. Osoby starsze to nasze najbliższe otoczenie, to nasi rodzice i dziadkowie. Dlatego patrząc na Państwa uśmiechnięte twarze tym bardziej cieszę się, że Pieniński Dom Dziennego Pobytu udało się uruchomić” podkreślał Tadeusz Wach włodarz Gminy.

Po życzeniach przyszedł czas na pokazy artystyczne i zabawy, które wychowankowie poszczególnych kół przygotowali pod okiem swych opiekunów a także, a nawet przede wszystkim na wspólne rozmowy oraz integrację. Na twarzach seniorów malował się szczery uśmiech, nie brakowało wspólnych śpiewów a nawet tańców. Jak widać jesień życia również może być piękna i kolorowa, czego wszystkim seniorom naszej Gminy życzymy.

Opr. Aneta Markus

Zdj: Pieniński Dom Dziennego pobytu w Kluszkowcach