“Dzień Seniora” na zakończenie projektu socjalnego „Nowotarski Senior” (zdjęcia)

24 października br. na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu 46 seniorów wzięło udział w spotkaniu podsumowującym projekt socjalny “Nowotarski Senior”.

Reklama                                                              

– Głównym celem projektu, w ramach którego przygotowano bogatą ofertę zajęć rozwijających aktywność fizyczną oraz spotkań o charakterze integracyjnym i informacyjno-edukacyjnym, była szeroko rozumiana aktywizacja środowiska Seniorów – mówi Agnieszka Zmarzlińska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym targu.

Ogłoszenie:                                                              

W ramach przygotowanej przez ośrodek oferty, seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć fitness, nordic walking, samoobrony, warsztatów ceramicznych i komputerowych oraz zajęć z zakresu pierwszej pomocy i zajęć grupowych z rehabilitantem. Oprócz cyklicznych zajęć uczestnicy projektu wzięli udział w jednodniowym wyjeździe integracyjnym i spektaklu teatralnym oraz mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Dzięki pomocy wolontariuszy z Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica przeprowadzono “Wiosenne Metamorfozy” i “Dni Urody Seniorów”, w trakcie których wykonywane były stylizacje fryzur, makijaże, manicure oraz różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. W projekcie “Nowotarski Senior” udział wzięło 131 osób.

Podczas spotkania Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu Agnieszka Zmarzlińska skierowali do seniorów słowa podziękowania za aktywny udział w projekcie oraz wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Ogromną niespodzianką dla uczestników okazał się występ przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Nowym Targu, którzy został nagrodzeni gromkimi brawami i owacją na stojąco.

Organizatorzy dziękują wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji projektu “Nowotarski Senior”, a w szczególności: Zespołowi Szkół Technicznych im. St. Staszica w Nowym Targu, Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, Klubowi Seniora w Nowym Targu, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu oraz Przedszkolu nr 2 w Nowym Targu.

Fot. OPS Nowy Targ