Dzień Otwarty Szkoły w Rolniku (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

21 marca odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie. Tłumnie przybyli gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych z Podhala i okolic, którzy mogli zapoznać się z ofertą kształcenia i profilami zawodowymi w tej placówce oświatowej.

Reklama                                                              

Uczniowie zwiedzali pracownie, oglądali prezentacje o poszczególnych zawodach dotyczących:

technikum architektury krajobrazu

technikum turystyki na obszarach wiejskich

technikum agrobiznesu

technikum żywienia i usług gastronomicznych

technikum weterynarii

technikum technologii żywności

branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz

Wokół budynku szkolnego rozmieszczone zostały stanowiska ze sprzętem rolniczym i ogrodniczym. Młodzież miała możliwość praktycznego zapoznania się z ciągnikiem, sprzętem rolniczym i specjalistycznymi narzędziami ogrodniczymi, wykorzystywanymi na zajęciach z architektury krajobrazu.

Tradycyjnie, dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska ze sprzętem weterynaryjnym, jednakże to koń Tadzik i inne zwierzęta gospodarstwa domowego przyciągnęły najwięcej młodzieży.

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum technologii żywności przygotowali degustację potraw pod czujnym okiem p. Haliny Galas, Roberta Stanka i Teresy Wrocławiak, a profesjonalny bar kawowy obsługiwany przez naszych wykwalifikowanych baristów uzupełniał ofertę gastronomiczną.

Zachęcamy zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną do odwiedzania Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu w inne dni.

Tekst i fot. ZSCKR Nowy Targ