Dzień Dziecka na skoczniach w Chochołowie – BGK Ski Platinum Cup – 15 rowerów dla zwycięzców (zdjęcia)

 BGK Ski PLATINUM Cup – Dzień Dziecka w Chochołowie – ponad 150 skoczków narciarskich i biegaczy z Polski i z za granicy rywalizowało w zawodach letniej edycji w Chochołowie. Piętnaście rowerów górskich stanowiło pulę nagród dla najlepszych zawodników w Kombinacji norweskiej.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Na podhalański Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów zjechały ekipy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Zacięta rywalizacja w skokach narciarskich toczyła się na najnowszych skoczniach w Europie.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Rywalizację rozpoczęto na skoczni HS16 gdzie już 6-7 letni zwodnicy bili swoje rekordy. Na HS30 czołówka nieco starszych zbliżała się do rozmiaru skoczni. Później uczestnicy przenieśli się na trasy biegowe, gdzie Przygotowano sześćset metrową pętlę do biegów przełajowych. Dystanse dla najmłodszych – 600, 1200, i dla najstarszych – rocznika 2007 – 1800 metrów, do których startowali z czasem doliczonym po skoku narciarskim, mocno zweryfikowały stawkę. Pierwszych trzech zawodników w każdej z kategorii oprócz pamiątkowych medali otrzymało rowery górskie ROMET.

Jednoczenie na skoczniach przeprowadzono zawody w skokach narciarskich. Podobnie jak w kombinacji norweskiej zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych i zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Rozdanie nagród odbyło się na podium skoczni w Chochołowie, a zawodników dekorowali Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Marek Chudoba – przedstawiciel ORLEN OIL, oraz Józef Zborowski – Prezes Klubu Sportowego KS Chochołów.

Była to już druga edycja największych w Polsce zawodów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej organizowanych dla najmłodszych.

Już 22 czerwca w Chochołowie rozegrane zostaną biegi przełajowe, w których będą rywalizować dzieci uczestniczące w projekcie „Projekt na medal” realizowanym w szkołach podstawowych
na terenie Gminy Czarny Dunajec.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie organizatora KS Chochołów – www.kschocholow.pl

Fot. KS Chochołów