Dziecięcy Zespół Regionalny “Tatry” z Ratułowa z sukcesami w Baranowie Sandomierskim (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

“Dziecko w Folklorze” to tytuł festiwalu, który odbył się w Baranowie Sandomierskim. Wzięli w nim udział reprezentanci Podhala – Dziecięcy Zespół Góralski “Tatry” z Ratułowa.

Młodzi górale zrobili furorę zdobywając 1 miejsca w 3 kategoriach.

Reklama                                                              

Zespół może też się pochwalić najmłodszą uczestniczką – 4-letnią Zosią. Otrzymała pluszowego misia ufundowanego przez burmistrza Marka Mazura.

Przez dwa festiwalowe dni w MGOK-u jury obejrzało występy 13 grup śpiewaczych, 9 solistów śpiewaków, 3 grup obrzędowych, 3 kapel, 5 instrumentalistów i 6 zespołów pieśni i tańca z 5 województw. Każdy ze zwycięzców otrzymał oprócz nagród pieniężnych, drewnianego Ptoka Klepoka.

Uczestnicy festiwalu mogli także zaprezentować szerszy repertuar na plenerowej scenie. Przez całe niedzielne popołudnie można było podziwiać wspaniałe występy z różnych stron Polski. W niedzielę instruktorzy grup mogli skorzystać z porad podczas warsztatów etnograficznych.

Festiwal był w tym roku najważniejszą częścią Dni Baranowa Sandomierskiego, nie mogło zatem zabraknąć koncertów. W sobotę, podczas wieczoru “Radość spotkania” zagrał zespół Trebunie-Tutki. Po nich odbyła się dyskoteka z akcentem folkowym.

Fot. Zespół “Tatry”