Dzieci w areszcie

Reklama                                                              

W poniedziałek (24 czerwca br.) uczestnicy półkolonii organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 w Nowym Targu odwiedzili w komendzie nowotarskich policjantów. Zazwyczaj to funkcjonariusze chodzą do szkół na spotkania profilaktyczne, jednak tym razem sytuacja była odwrotna, z czego dzieci były bardzo zadowolone.

– Uczniowie zwiedzili jednostkę, poznali specyfikę i charakter pracy policjantów, w tym dyżurnego jednostki. Mogły także zobaczyć jak wygląda pomieszczenie dla osób zatrzymanych i pokój z lustrem weneckim. Odbyło się również spotkanie, podczas którego dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć wyposażenie policjanta tj. czapka, kajdanki, pałka, kamizelkę kuloodporną. Radości było co nie miara kiedy ubrani w kamizelki i czapki policyjne z pałką i tarczą w ręku mogli poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze. Poznały również broń, jaką wykorzystują mundurowi w swojej pracy, chętni mogli pobrać na pamiątkę swoje odciski palców i przymierzyć alkogogle. Uczniowie mogli również zobaczyć z bliska radiowóz, a także obejrzeć motocykle, quady i rowery będące na wyposażeniu jednostki. Największą niespodzianką było poznanie jednego z psów policyjnych. Hera jest psem patrolowo-tropiącym, która bardzo szybko zyskała sympatię wszystkich gości i nie tylko tych najmłodszych – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Podczas spotkania  policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji. Przestrzegali przed niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem podczas kąpieli i wypoczynku nad wodą.

Ogłoszenie:                                                              

Fot. KPP Nowy Targ