Dwie kobiety zakażone koronawirusem w powiecie nowotarskim

Reklama                                                              

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała informację o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie Małopolskim. W tej grupie znalazła się osoba z powiatu nowotarskiego.

W informacji nie ma jeszcze podanego kolejnego następnego przypadku, który jest także z powiatu nowotarskiego, a potwierdza go nowotarski sanepid.

Zakażone są dwie kobiety: 30-latka i ok. 70-letnia pani. Obie trafiły teraz na konsultacje lekarskie do szpitala w Krakowie. Młodsza kobieta przechodzi chorobę Covid-19 bezobjawowo.

Reklama:                                                          


– 30-latka wróciła niedawno ze Stanów Zjednoczonych. W samolocie, którym leciała, była osoba, u której badanie potwierdziły koronawirusa – mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor nowotarskiego sanepidu. Dodatkowo jedna osoba została objęta kwarantanną.

Druga zarażona to ok. 70-letnia kobieta. Nie wiadomo gdzie mogła się zakazić. W związku z tym przypadkiem kwarantanną objętych zostało pięć osób.

Obecnie w Małopolsce wg danych WSSE w Krakowie zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1113 osób, z czego 35 zmarło, a 528 ozdrowiało.

W powiecie nowotarskim mamy już 6 przypadków. 2 osoby zostały wyleczone. W powiecie tatrzańskim wyzdrowiały także 2 osoby, u których wykryto koronawirusa.