Dwie formacje symfoniczne z Wielkiej Brytanii w Zakopanem

Reklama                                                              

W ramach muzycznego projektu „Koncerty w Zakopanem, lato 2019”, XX edycja w dniu 21 lipca 2019 roku (niedziela) o godzinie 20.00 wystąpią pod Tatrami dwie formacje symfoniczne z hrabstwa Northampton z Wielkiej Brytanii. Koncert będzie miał miejsce w kościele parafialnym p. w. św. Krzyża w Zakopanem.

Warto przypomnieć, że pierwszy koncert z tego cyklu odbył się w lipcu 1999 roku właśnie w tej świątyni.

W najbliższą niedzielę, wieczorem pod batutą Bradley’a Turnbulla wystąpi County Youth Brass Band, natomiast County Youth Concert Band poprowadzi Peter Smalley. Kilka lat temu obie formacje wystąpiły już w Zakopanem i to z dużym powodzeniem.

Reklama                                                              

W programie koncertu usłyszymy utwory znanych, współczesnych kompozytorów muzyki klasycznej i filmowej, np. David R. Holsinger, John Williams, Michael Markowski, Peter Graham. Występ jest częścią tournée po Polsce, młodzi muzycy wystąpią również w Mielcu, Krakowie i Dobczycach.

Honorowy patronat nad projektem objęli: Honorowy patronat nad koncertami w tym roku objęli: Jan Krzysztof – taternik i naczelnik TOPR, ks. Jerzy Grzyb – kustosz sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy, kapelan przewodników tatrzańskich, Jan Palider – prezes oddziału tatrzańskiego PTTK i Kazimierz Gąsienica-Byrcyn – nestor ratowników TOPR i przewodników tatrzańskich.

Sponsorami koncertów są; KIA Wadowski – autoryzowany dealer i Społem Zakopane Sp. z o.o., Cafe Piano – Krupówki, a partnerem jest Aqua Park Zakopane. Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenie towarzyszące jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Adam Kitkowski – dyrektor projektu „Koncerty w Zakopanem, lato 2019”