Dwa wypadki śmiertelne z udziałem motocyklisty i rowerzysty

Reklama                                                              

Seria bardzo groźnych wypadków na Podhalu

Do pierwszego tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę po godzinie 14.00 w Ratułowie. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 84-letni kierujący motocyklem marki Beta, nie zachował ostrożności podczas włączania się do ruchu i zderzył się z samochodem osobowym marki Seat. Motocyklista został przewieziony do szpitala, gdzie niestety pomimo udzielanej pomocy zmarł wieczorem. 23-letni kierujący samochodem był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, a nadzór nad czynnościami sprawował prokurator. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Czarnym Dunajcu.

Groźne potrącenie osiemdziesięcioletniego motocyklisty w Ratułowie (zdjecia)

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Kolejne tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce dzisiaj  po godzinie 10.00 w Waksmundzie na drodze wojewódzkiej nr 969. Wstępnie policjanci ustalili, że 85-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Mercedes. Niestety pomimo reanimacji i udzielanej pomocy mężczyzna zmarł. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a droga była zablokowana.  Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku będą wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania przez nowotarską komendę.

To nie jedyne niebezpieczne zdarzenia na terenie naszego powiatu w miniony  weekend. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek w południe w Rabce-Zdrój. 82-letni kierujący samochodem osobowym marki Suzuki parkując na miejscu do tego wyznaczonym, przy jednym z Centrów Handlowych potrącił idące chodnikiem dwie osoby, po czym uderzył w ścianę budynku dociskając do niej pieszych. Poszkodowana 23-letnia kobieta z urazem nogi została przewieziona do szpitala. Natomiast 5-letni chłopiec z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Kierowca suzuki  był trzeźwy. Co było przyczyną tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Natomiast w niedzielę po południu w Jaworkach 54-letnia mieszkanka Szczawnicy  z nieustalonej przyczyny straciła panowanie nad rowerem, przewróciła się na jezdnię doznając poważnych obrażeń ciała. Kobieta została przewieziona  do szpitala, a okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Unikajmy ryzykownych zachowań i nie stwarzajmy sytuacji niebezpiecznych na drogach. Pamiętajmy, że bardzo duży wpływa na bezpieczeństwo mamy my sami.

Zródło: KPP Nowy Targ