“Dom Seniora Nad Młynem” w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

Reklama                                                              

Swoją działalność rozpoczął “Dom Seniora Nad Młynem” w Czarnym Dunajcu, w pełni profesjonalna placówka dostosowana do potrzeb ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych.

– Naszym celem i misją było stworzenie domu w pełnym tego słowa znaczeniu. Przyjazna, rodzinna i ciepła atmosfera, która ma ogromne znaczenie w tak ważnym okresie życia, jest podstawą funkcjonowania naszego domu. Dom Seniora powstał z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wzorując się na podobnych ośrodkach w Wielkiej Brytanii, USA przenieśliśmy tamtejsze rozwiązania, aby spełnić przede wszystkim potrzeby naszych mieszkańców, ich rodzin w zgodzie z normami dla tego typu domów – mówi Agnieszka Cyrta – Klimowska, która wraz z mężem Łukaszem Klimowskim prowadzi Dom Seniora.

– Wokół Domu Seniora znajduje się obszerny teren z zielenią, gdzie samodzielnie bądź pod opieką można spacerować, odpoczywać i dotleniać się górskim powietrzem. Do każdego mieszkańca podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę jego potrzeby żywieniowe, fizyczne i psychiczne. Chcemy, aby nasz „Dom Seniora nad Młynem”, był swego rodzaju ostoją, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł czuć się jak członek rodziny.

Reklama                                                              

Placówka dopiero zaczęła swoją działalność, a jest już wielkie zainteresowanie pobytem osób starszych, a to za sprawą oferty Domu Seniora, który oprócz pobytu oferuje zajęcia rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne, warsztaty terapii zajęciowej i opiekę medyczną dla mieszkańców, a także pobyt dzienny. Na wyposażeniu placówki znajdują się profesjonalne sale i sprzęty rehabilitacyjne. Przygotowana została także kaplica, w której seniorzy będą mogli codziennie się modlić.

Zainteresowanie pobytem w „Domu Seniora nad Młynem” spływa codziennie od rodzin seniorów nie tylko z Podhala, ale i całej Polski, a także z zagranicy, głównie z USA.

Szczegóły odnośnie zamieszkania w “Domu Seniora” dostępne są pod nr 511 420 008 oraz na stronach www.domsenioranadmlynem.pl i www.facebook.com/Dom-Seniora-nad-M%C5%82ynem-1107563946073437

Fot. Piotr Duraj