“Dom Na Granicy” skutecznie opowiada

Reklama                                                              

W dniu 21 marca 2019 roku w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca X edycję programu „Działaj Lokalnie” połączona z wręczeniem nagród w konkursie o tytuł „Społecznika Roku 2018” tygodnika „Newsweek Polska” i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

W wydarzeniu wzięło udział 220 zaproszonych gości, związanych w różny sposób z aktywnością społeczną. Zaproszenie otrzymała również Misja Teen Challenge, prowadząca w Winiarczykówce schronisko dla osób bezdomnych “Dom Na Granicy”. Zaproszenie to wynik zgłoszonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy (który jest Odziałem Działaj Lokalnie), do konkursu “Opowiedz” filmu nakręconego przez Misję pod tytułem “Bo w kurniku jest moc”. Krótki film opowiada o projekcie realizowanym przez mieszkańców schroniska, realizowanym w ramach programu Działaj Lokalnie. Tak skutecznie opowiada, o tym co dzieje się w Lipnicy Wielkiej na Orawie, że otrzymał nagrodę wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu „Opowiedz”.

Po raz drugi mieszkańcy “Domu Na Granicy” skutecznie opowiadają innym o tym co dzieje się w Winiarczykówce na Orawie.  Poprzednią nagrodę za film „Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce” odebrali w 2017r. W obu filmikach przełamują stereotypy na temat ludzi bezdomnych. W imieniu Misji Teen Challenge w Winiarczykówce nagrodę odebrała Wiceprezes Oddziału Bogusława Górnicka.

Reklama                                                              

Zapraszamy do oglądnięcia nagrodzonego filmu.