Dawid Kubacki zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni

Reklama                                                              

Dawid Kubacki zwycięża w 68 edycji Turnieju Czterech Skoczni. Polak na skoczni w Bischofshofen nie miał sobie równych i po raz pierwszy w tym sezonie wygrał konkurs Pucharu Świata. To trzeci nasz reprezentant, po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu który sięgnął po Złotego Orła. To był wspaniały poniedziałek na austriackiej ziemi. 

Wszyscy kibice w Polsce zacierali ręce na rywalizację w Bischofshofen. Przede wszystkim z racji tego, iż liderem klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni był Dawid Kubacki. Dwa trzecie miejsca w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen, a także druga pozycja w Innsbrucku dawały nadzieję, że 6 stycznia będzie dniem podwójnego zwycięstwa. Seria próbna już pokazała, że może tak być w poniedziałkowy wieczór.

Bomba Polaka w pierwszym skoku

Wspaniały skok skoczka z Szaflar w pierwszej serii konkursowej był mocnym ciosem dla rywali. 143 metry w pięknym stylu zapewniło Polakowi prowadzenie po pierwszej części konkursu. Zwycięstwo w 68 Turnieju Czterech skoczni było na wyciągnięcie ręki. Jego najgroźniejsi rywale także spisali się bardzo dobrze. Karl Geiger wylądował trzy metry bliżej i był drugi, ze stratą 3,9 punktu. Trzecie miejsce zajmował Norweg Marius Lindvik, tracąc do Kubackiego 5,1 punktu. Czołową szóstkę zamknęli Stefan Kraft, Domen Prevc oraz Yukiya Sato.

Reklama                                                              

Pozostali Polacy spisali się nieco słabiej, chociaż próba Kamila Stocha na odległość 134,5 metra była dobra i dawała 13 pozycje. Do finałowej serii awansował jeszcze Piotr Żyła z 28 rezultatem (125,5 metra). Odpadli Stefan Hula oraz Maciej Kot.

WYNIKI I SERII KONKURSOWEJ

Potwierdzenie dominacji i wielki triumf

Pięknie poniedziałek się zaczął, jeszcze wspanialej dla polskich kibiców się zakończył. Dawid Kubacki skacząc 140,5 metra zdominował rywalizację i zwyciężył w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Pokonał o 9,9 punktu Niemca Karla Geigera oraz Norwega Mariusa Lindvika, który stracił 11,5 punktu. Punkty Pucharu Świata zdobyli jeszcze 13 Kamil Stoch oraz 27 Piotr Żyła.

WYNIKI KONKURSU

W klasyfikacji 68 edycji Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki pokonał o ponad 20 punktów Norwega Mariusa Lindvika, który był największą niespodzianką niemiecko-austriackiego turnieju. Na najniższym stopniu podium stanął Karl Geiger. Największy faworyt Ryoyu Kobayashi był dopiero czwarty. Kamil Stoch ukończył rywalizację na 13 pozycji, a tuż za nim znalazł się Piotr Żyła.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 68 TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

Źródło: www.mjakmalopolska.pl