Dawid Kubacki spotkał się z dziećmi z gminy Szaflary (zdjęcia)

Dawid Kubacki, polski skoczek na co dzień mieszkający w Szaflarach spotkał się z uczniami szkół z gminy Szaflary.

Podczas spotkania, które odbyło się 5 lutego w Urzędzie Gminy Szaflary otrzymał z rąk wójta gminy Szaflary akt własności Bałwana Skoczusia, który powstał na placu obok urzędu w podziękowaniu za dotychczasowe osiągnięcia w skokach narciarskich i emocje jakich dostarcza swoim wiernym kibicom.

Dzieci miały możliwość zadania skoczkowi kilku pytań, m.in. o jego inne pasje, przyjaciół oraz o to czy on także jada bułki i banany. Najciekawsza jednak była odpowiedź na pytanie, jaki najbardziej oryginalny prezent dostał w swoim życiu. Bałwan od dzisiaj stał się numerem jeden. Na zakończenie wszyscy mieli możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z Dawidem Kubackim i Bałwanem Skoczusiem.

– Bałwan powstał z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, przy udziale strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaflarach. Jeśli kibicujecie Dawidowi równie mocno wrzucajcie swoje zdjęcia z Bałwanem i oznaczajcie Serce Podhala – Gmina Szaflary na Facebooku – mówi Natalia Staszel z Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Fot. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach