Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Reklama                                                              

Catering dietetyczny nie bez powodu staje się coraz bardziej popularny – dzięki mnogości opcji do wyboru praktycznie każdy może skorzystać z dobrej diety w sensownej z punktu widzenia naszego budżetu cenie. Dlaczego warto wybrać dietę pudełkową? Jakie są jej największe zalety? Jak catering dietetyczny ma się do konsultacji i współpracy z dietetykiem?

1. Czym jest catering dietetyczny?

2. Catering a łatwiejsze utrzymanie diety

3. Dieta dla osób o szczególnych potrzebach żywieniowych

4. Czy catering może być zastępstwem konsultacji z dietetykiem?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to pewnego rodzaju nowość wśród ofert codziennego dowożenia posiłków, jednak szybko zyskuje sobie coraz większą popularność. Założeniem korzystania z takiego sposobu żywienia jest codzienne otrzymywanie posiłków na cały dzień, stanowiących całkowite zapotrzebowanie na kalorie, jakie mamy w ciągu doby. Oznacza to, że do produktów otrzymanych w ramach cateringu dietetycznego dobieramy tylko wodę oraz kawę lub herbatę, jeżeli lubimy. Wszystkie dania są zbilansowane w taki sposób, aby dostarczyć nam nie tylko odpowiednio dużo energii, ale również stosowne ilości makroelementów i substancji odżywczych.

Catering a łatwiejsze utrzymanie diety

O ile catering dietetyczny kojarzy nam się głównie z procesem redukcji wagi, o tyle mogą z niego korzystać wszystkie osoby, które nie chcą, nie lubią lub nie mogą gotować sobie same. Dzięki temu nie musimy myśleć ciągle o jedzeniu, liczyć ile kalorii ma dany posiłek i ile jeszcze zostało nam do rozdysponowania na kolejne. Jest to bardzo duża pomoc dla wielu osób, u których największym problemem w diecie jest właśnie to, jakie produkty wybierać i w jaki sposób je przygotowywać, aby były dla nas możliwie jak najbardziej wartościowe. Catering w Krakowie, Warszawie czy innych miastach jest przy tym tak rozbudowaną branżą, że każdy znajdzie coś dla siebie i w preferowanym budżecie.

Dieta dla osób o szczególnych potrzebach żywieniowych

Catering dietetyczny jest również świetnym narzędziem dla osób borykających się z różnymi chorobami układu pokarmowego, przez które nie są w stanie jeść dowolnych posiłków bez ryzyka pojawienia się objawów niepożądanych. Zaliczamy do tej grupy osoby uczulone na gluten czy laktozę, ale także te z poważnymi dolegliwościami, jak na przykład zespół jelita drażliwego. Wybierając gotowe posiłki przy takich schorzeniach nie musimy się martwić, czy aby coś nam nie zaszkodzi, o ile oczywiście wybierzemy dobrej jakości usługę. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://happy-diet.pl/produkty/.

Czy catering może być zastępstwem konsultacji z dietetykiem?

Chociaż catering dietetyczny jest bardzo dobrym narzędziem pozwalającym na zbilansowanie i opanowanie swojej diety, mimo wszystko nie zastąpi nam on konsultacji z dietetykiem. Rolą tego specjalisty jest bowiem nie tylko ułożenie nam jadłospisu, ale także nauczenie, w jaki sposób robić zakupy, wybierać wartościowe produkty czy zachować się na przyjęciu, gdzie nie ma zdrowych przekąsek. Dodatkowo współpraca z dietetykiem może pomóc nam odkryć problemy zdrowotne, które czasem są powodem, dla którego nie możemy schudnąć, co jest bardzo istotne w procesie utraty wagi i przywracania organizmu do stanu możliwie jak najlepszego zdrowia. Dlatego warto jest połączyć siły kateringu i dietetyki – z jednej strony możemy korzystać z diety pudełkowej Kraków, a z drugiej współpracować ze specjalistą celem nauczenia się samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków.