Czy oszczędzanie w dobie pandemii koronawirusa się opłaca i czy jest bezpieczne?

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp procentowych zmartwiła wszystkich tych, którzy oszczędzają. Niższe stopy procentowe oznaczają bowiem mniejsze oprocentowanie lokat i rachunków oszczędzających. W związku z powyższym Władze Pienińskiego Banku Spółdzielczego postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów, wprowadzając do oferty produkty depozytowe, które są aktualnie najatrakcyjniejszą ofertą oszczędzania na rynku dla Nowych Klientów, rozumianych jako osoby, które nie posiadały produktu depozytowego w Pienińskim Banku Spółdzielczym przez okres minimum 6 miesięcy:

Lokata rentierska Gold – oprocentowanie promocyjne do 1% – to pewne i stabilne oprocentowanie oraz doskonała forma oszczędzania nawet przy zainwestowaniu niewielkiego kapitału. To nie tylko dobry sposób na odkładanie pieniędzy,
ale tym bardziej na ich pomnażanie.

Rachunek oszczędzający „BIS” – oprocentowanie promocyjne 1% do kwoty 30 000 zł przez okres 3 miesięcy – to przede wszystkim możliwość skorzystania z pieniędzy
w sytuacji nagłej okazji rynkowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających nadwyżki finansowe, które z jednej strony chcą skorzystać na oprocentowaniu oferowanym przez Nasz Bank, a z drugiej cenią sobie swobodny dostęp do swoich pieniędzy.

Jako instytucja finansowa doskonale rozumiemy, że wiele osób ma wile obaw co do przyszłości. Pragniemy zatem przypomnieć, że depozyty w bankach chronione są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, aż do kwoty stanowiącej równowartość 100 tysięcy euro w złotówkach. Natomiast Pieniński Bank Spółdzielczy to przede wszystkim bezpieczny Bank z tradycjami i długą historią działania. Został on założony w 1896 roku na terenie byłego zaboru austriackiego. Spółdzielnia działała w oparciu o fundusze własne, tj. udziały, fundusz zasobowy i wkłady oszczędnościowe. Bank przetrwał zarówno pierwszą, jak i drugą wojnę światową, a także okres powojenny, gdzie do Państwa należało większość sektorów gospodarki.

Współcześnie Władze Banku przykładają dużą wagę do oferty, która w trybie ciągłym jest modyfikowana i dostosowywana do zmieniającego się otoczenia biznesowego i przede wszystkim potrzeb klientów. Stawiamy głównie na technologię, uczestnicząc w pionierskich projektach wdrożeń, dzięki którym nasi klienci jako jedni z pierwszych w polskim sektorze spółdzielczym mają dostęp do innowacyjnych usług, takich jak: szybkie przelewy czy możliwość korzystania z karty biometrycznej – czyli wypłaty gotówki w Naszych bankomatach (bez karty fizycznej) i autoryzacji tożsamości w placówkach Banku za pomocą wzorca biometrycznego – naczyń krwionośnych dłoni.

W ofercie Banku znajdują się również atrakcyjne produkty, takie jak: Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ROR Standard 21x0zł dla osób fizycznych oraz Rachunek Firmowy na dobry początek, które umożliwiają szybkie i bezpieczne zarządzanie środkami, zgromadzonymi na koncie w Pienińskim Banku Spółdzielczym. Aby zrobić przelew lub sprawdzić aktualny stan konta nie jest wymagana wizyta w Oddziale Banku, wystarczy jedynie uruchomić internetowy dostęp do rachunku lub zainstalować aplikację mobilną NASZ BANK.

                                                           

Zatem odpowiadając na tytułowe pytanie „Czy oszczędzanie w dobie pandemii koronawirusa się opłaca i jest bezpieczne?” pragniemy podkreślić, że jeżeli Bank posiada solidne fundamenty wypracowane przez długie lata działalności, a także jest zarządzany przez kompetentny zespół, wówczas może pozwolić sobie na stworzenie atrakcyjnej oferty
dla Klientów, nawet mimo nieprzychylnego otoczenia gospodarczego. Naszym obowiązkiem jako Banku jest zapewnienie ciągłości działania sektora finansowego, który jest krwiobiegiem każdej gospodarki, nawet gdy funkcjonuje na zwolnionych obrotach, a zwłaszcza wówczas
gdy po trudnym okresie pandemii, będzie budzić się na nowo do sprawnego funkcjonowania. Dlatego stanowczo zapewniamy, że oszczędzanie w Pienińskim Banku Spółdzielczym się opłaca i jest bezpieczne.

Zaufaj najbliższym, z nami zawsze bezpiecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej Banku www.bsbank.com.pl  lub w Oddziałach Pienińskiego Banku Spółdzielczego.