Czworonożni ratownicy niosą pomoc w górach od blisko pół wieku [ZDJĘCIA]

W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 45-lecia działalności Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uroczystość odbyła się po zakończeniu kilkudniowego szkolenia dla psów ratowniczych, które odbywało się m.in. na poligonie treningowym w Zarytem oraz pokazach sprzętu i ratownictwa m.in. na deptaku miejskim.

– Zasługujecie na jedno słowo: Dziękuję. Za to wszystko, co zrobiliście do tej pory – mówił Jacek Dębicki, naczelnik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaznaczając, że Podkomisja Psów Ratowniczych to najlepsza podkomisja działająca w organizacji.

Wyrazy uznania przekazał przewodnikom czworonożnych ratowników  i ich podopiecznym burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

– Chciałbym przekazać wyrazy uznania i podziękowania dla obecnych i dotychczasowych pracowników za ich zaangażowanie, kreatywność oraz ciężką i odpowiedzialną pracę – powiedział – Serdecznie gratuluję tak pięknego jubileuszu jakim jest 45-lecie działań psów ratowniczych GOPR. Jestem przekonany, że jubileusz będzie dla państwa doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz wyznaczenia planów na przyszłość.

Okolicznościowa akademia stała się również okazją do podziękowań oraz odznaczeń dla osób najbardziej zasłużonych dla podkomisji. Z okazji jubileuszu przedstawiciele firmy Maxi Zoo, współpracującej z Fundacją GOPR, przekazali – w swoim imieniu i klientów swojej firmy – na rzecz psów ratowniczych czek o wartości 110 tysięcy złotych, pochodzący ze zbiórek i sprzedaży okolicznościowych bransoletek.

Źródło: UM Rabka-Zdrój