Czujniki na szkołach badają jakość powietrza


OgłoszenieWładze gminy kościelisko poinformowały, że na terenie każdej ze szkół już działają czujniki powietrza firmy Airly.

Reklama                                                              

Jak podali przedstawiciele gminy Kościelisko, czujniki sprawdzają w czasie rzeczywistym jakość powietrza w najbliższym otoczeniu szkoły.

Reklama                                                              

— Chcemy w ten sposób uzyskać dokładne i rzetelne dane na temat ewentualnego zanieczyszczenia powietrza, i szybko reagować na zagrożenie dla zdrowia dzieci spowodowane smogiem. Chcemy także uzyskać dane, które pozwolą nam skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza- wyjaśniają urzędnicy.

Jak dodali, na lokalizację wybrano szkoły, ponieważ to właśnie o zdrowie najmłodszych jest najważniejsze.— W każdym momencie każdy z mieszkańców może samodzielnie sprawdzić, czym oddychają dzieci i dorośli na terenie gminy – zaznaczają przedstawiciele urzędu.

Dane z czujników dostępne będą na stronach: Kościelisko  ; Witów  ;  Dzianisz   oraz na darmowej aplikacji Airly, którą można pobrać na telefon (z Google Play lub App Store).

Ponadto na tablicy umieszczonej w szkole dyrektor szkoły lub osoba wyznaczona przez niego trzy razy dziennie wywieszać będzie graficzną informację na temat jakości powietrza, którą wykazał czujnik.

 

źródło: UG KościeliskoReklama