Czarny Dunajec będzie przyciągał turystów

Reklama                                                              

Strefa rekreacji, ścieżka na torfowiska, luneta obserwacyjna. Na terenie gminy Czarny Dunajec pojawią się nowe, przyrodnicze atrakcje dla turystów.

„W nowy 2020 rok wchodzimy z dobrymi informacjami dla wszystkich mieszkańców i turystów odwiedzających naszą gminę” – nie kryją zadowolenia przedstawiciele gminy Czarny Dunajec.

– Obecna liczna infrastruktura turystyczna zostanie rozbudowana o kolejne miejsca, które urozmaicą nam czas i pozwolą na bliższe poznanie lokalnego i transgranicznego dziedzictwa pogranicza Polski i Słowacji – wyjaśniają.

Reklama                                                              

Otóż na początku stycznia Komitet ds. mikroprojektów Programu Współpracy Transgranicznej zatwierdził listę projektów skierowanych do dofinansowania w ramach programu „Łączy nas natura”.

– Wśród nich na wysokich pozycjach znalazły się dwa projekty gminy Czarny Dunajec pełniącej rolę partnera wiodącego z silnym i trwałym partnerstwem Miasta Trstena oraz Oravskimmúzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne – podają przedstawiciele czarnodunajeckiego samorządu.

I dodają, że w ramach wspólnych projektów zostanie utworzona strefa rekreacyjno – edukacyjna w miejscowości Chochołów w bezpośredniej lokalizacji transgranicznego szlaku rowerowego wokół Tatr, a także kontynuowany będzie szlak pieszo-rowerowy od Czarnego Dunajca w stronę Odrowąża na odcinku 400 m w głąb torfowisk.

– Na tej też trasie zainstalowana zostanie luneta obserwacyjna. W centrum miejscowości Czarny Dunajec zostanie zainstalowany totem multimedialny na którym będą prezentowane zrealizowane projekty i lokalne dziedzictwo. Powstanie też wiele publikacji o posiadanych atrakcjach, dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym pogranicza Polski i Słowacji. Projekty będą realizowane do marca 2021 roku – czytamy w serwisie prasowym gminy.

Źródło: UG Czarny Dunajec