Ciała zaginionych grotołazów odnalezione

“Dziś (30 sierpnia-przyp. red.) w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informację o dotarciu ratowników TOPR do ciał naszych Kolegów. Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia” – podał Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu, Komisja Taternictwa Jaskiniowego, Grupa Ratownictwa Jaskiniowego.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Przypomnijmy, “W dniu 17.08.2019 dwóch grotołazów zrzeszonych w Polskim Związku Alpinizmu zostało odciętych przez wodę w Partiach Przemkowych systemu Wielkiej Śnieżnej. Trwa akcja ratunkowa; jesteśmy w stałym kontakcie z ratownikami TOPR” – poinformowali w niedzielę 18 sierpnia przedstawiciele Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA. – Poszkodowani w incydencie ukończyli kurs taternictwa jaskiniowego wg wytycznych PZA i poruszali się po wyłączonym z ruchu turystycznego obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego na podstawie wydanych przez PZA dokumentów (kart taternika jaskiniowego) – podawano w komunikacie komisji. Po odcięciu grotołazów wezwana została pomoc. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przez wiele dni prowadziło skomplikowaną akcję ratunkową. Niestety, nie udało się dotrzeć do żywych grotołazów.

Reklama:                                                          


Reklama                                                              

Źródło: opr.raz//Komisja Taternictwa Jaskiniowego PZA/zdjęcie: W systemie jaskiniowym Wielkiej Śnieżnej, fot. Marcin Gala//PZA