Chcieli zakłócić sylwestrową imprezę?

Reklama                                                              

Przywitanie Nowego Roku w Zakopanem odbędzie się jednak na Równi Krupowej, nie – jak planowała Telewizja Polska – na Wielkiej Krokwi.

“Nie pod Wielką Krokwią, a na Równi Krupowej w Zakopanem. Organizator Sylwestra Marzeń – Telewizja Polska – zdecydowała ostatecznie, że wielkie muzyczne show odbędzie się w tym samym miejscu, co ostatnio”- czytamy w wiadomości TVP.

Autorzy wpisu dodali, że “pojawiły się obawy, że będą podejmowane próby zakłócania przygotowania do imprezy oraz jej przebiegu”.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Przeciwko organizacji zabawy sylwestrowej na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego protestowało wiele środowisk. Swój niepokój wyraził także Tatrzański Park Narodowy.

Zadowolenia z decyzji nie ukrywał zakopiański radny Zbigniew Szczerba.

– Gratulacje dla całej, wielkiej grupy ludzi, którzy przemawiali w imieniu Tatr i ich gospodarzy. Udało się nam wyprosić TVP i władze Zakopanego z bram TPN z ich pomysłami balangi sylwestrowej w tamtym miejscu. I uprzedzając pewne działania, mam nadzieję, że nie usłyszymy za chwilę, że to interwencja Burmistrza spowodowała zmianę decyzji TVP – napisał na swojej facebook’owej stronie.