“Chałupa Gąsieniców Sobczaków” zostanie otwarta po remoncie

Reklama                                                              

“Chałupa Gąsieniców Sobczaków” to filia Muzeum Tatrzańskiego, która jako pierwsza doczekała się otwarcia po remoncie. Przeprowadzono w niej prace remontowo-budowalne w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Dzięki dokonanej renowacji udało się, między innymi, wymienić mszenie budynku, pokryć dach nowym gontem, doprowadzić ogrzewanie w postaci geotermii, a także urządzić recepcję oraz zainstalować oświetlenie budynku. Wszystkie prace wykonano tak, aby zwiedzanie było możliwe także dla osób niepełnosprawnych (dostosowano wejścia, toalety).

Odrestaurowany budynek przyjmie pierwszych gości już w najbliższą środę. –  Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby znów przyodziać legendarne ochraniacze muzealne i przespacerować się po białej i czarnej izbie. Chałupa Gąsieniców Sobczaków będzie czynna od środy do soboty w godz. 10.00 – 18.00 oraz w niedzielę w godz. 9.00 – 15.00. Po przerwie ekspozycja powróciła do Muzeum. Teraz czekamy na Państwa – mówią przedstawiciele Muzeum Tatrzańskiego.

Reklama                                                              

Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, którym objętych jest sześć drewnianych zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego.