Centrum Lawinowe zaprasza na Dni Otwarte

Każdy będzie mógł poznać tajniki akcji ratunkowych na lawinisku. Ale przede wszystkim zwiększyć swoją świadomość na temat bezpieczeństwa w górach.

Wspólnie z partnerami, m.in. Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Fundacją Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR zaprasza w dniach 14–16 lutego na Dni Otwarte Lawinowego Centrum Treningowego PZU na Kalatówkach, które odbędą się w ramach akcji „LawinoweABC”.

W programie przewidziano treningi w Centrum Lawinowym z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i testy sprzętów.

Zajęcia na Kalatówkach w ramach Dni Otwartych Lawinowego Centrum Treningowego PZU przewidziane są dla osób indywidualnych. Nie są przeznaczone dla grup zorganizowanych ani dla uczestników zajęć komercyjnych (zorganizowane szkolenia lawinowe, skiturowe, inne).

– W zajęciach może wziąć udział ograniczona liczba osób. Wymagane są wcześniejsze zapisy. Natomiast na wykłady i prelekcje 14 lutego zapraszamy wszystkich chętnych! – zachęcają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Program oraz informacje dotyczące zapisów dostępne są na stronie www.lawinoweabc.pl.

źródło: FB/Tatrzański Park Narodowy; portalgorski.pl//fot. FB/LawinoweABC