Branża ślubna może zostać odmrożona na początku czerwca

Reklama                                                              

W pierwszych dniach czerwca istnieje możliwość zniesienia restrykcji dotyczących organizacji ślubów i wesel – wskazała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej. 

Wtorkowa wideokonferencja ministerstwa i branży ślubnej dotyczyła wypracowania wytycznych, które w czasach trwającej pandemii koronawirusa obowiązywałyby na uroczystościach ślubnych i przyjęciach weselnych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele branży specjalizującej się w obsłudze ślubów i wesel.

Do tej pory śluby i wesela odbywały się przy ograniczonej liczbie osób. W związku z otwarciem lokali gastronomicznych hoteli i restauracji pojawiła się możliwość na normalne przeprowadzenie uroczystości.

Reklama                                                              

– Jeżeli chodzi o wiadomości dla osób planujących wesele to już wkrótce, a mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym tygodniu, będziemy mieli gotowy komunikat. Na ten moment jest jeszcze za wcześnie, natomiast prowadzimy intensywne prace analityczne – mówił Janusz Cieszyński, wiceminister resortu zdrowia w wywiadzie dla WP.

 

 

Fot. Piotr Jamiński